Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye’de Protokol Eğitimi Verildi

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcıları ve özel kalem personeline yönelik eğitim verildi.

Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcıları

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın talimatlarıyla Belediye Başkan Yardımcıları ve özel kalem katında çalışan tüm personel Protokol Yönetimi Uzmanı Nihat Aytürk’ten protokol eğitimi aldı.

Eğitimin açış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, eğitimin son derece yararlı olacağını belirtti. Başkanımız Köksal, açış konuşmasından sonra salondan ayrılarak Aytürk’e teşekkür etti.

Eğitime Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcıları Ömer Yıldız, Cem Kasapoğlu, Erkan Uysal, Eylem Ayar, Özel Kalem Müdürü Şehriban Öncel, Başkan Danışmanları ve Özel Kalem Müdürlüğü sekreterleri katıldı.

Eğitimde protokol kurallarının temel ilkelerine ve bu kuralların uygulandığı alanlara değinen Protokol Yönetim Uzmanı Nihat Aytürk, “Resmi giyim, resmi hitap ve selam, resmi davranış, resmi karşılama, ağırlama ve uğurlama ve resmi davette yeme içme unsurları protokolün en önemli konularını oluşturur. Protokolde, kişiye ya da kuruma layık olduğu değeri vermek esastır. Karşıladığınız ve oturttuğunuz yer ile ikramlarınız ona verdiğiniz önemi ve değeri gösterir” ifadelerini kullandı. Aytürk, protokolde oturma düzeni, yabancı konuk ağırlama, kurumlar arası resmi yazışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar gibi pek çok konu hakkında da bilgi verdi.

Belediye’de Protokol Eğitimi Verildi