Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bergüzar Korel’in Kaç Tane Kızı Var?

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in kaç çocuğu var? Korel’in kız evladı var mı?

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel’in

Bergüzar Gökçe Korel Ergenç, kısaca Bergüzar Korel, 27 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Korel, oyuncu, sunucu ve şarkıcıdır.

GİRİT, RUMELİ VE ARNAVUT KÖKENLİDİR

Bergüzar Korel, Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızları olarak 27 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğdu. Girit, Rumeli ve Arnavut kökenlidir. Çocukluğunu Ulus’ta geçiren Korel, ilköğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Kolejinde yaptı. Kolejden mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü tamamladı. Üniversiteden önce profesyonel kulüplerde voleybol oynadı. Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer aldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuvâ-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

IRAK FİLMİNDEN CİDDİ BİR PERFORMANS ORTAYA KOYDU

İlk dizi, rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar’da aldı. Ardından 2006 yapımı Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı. Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel’in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin “Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi” sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti. Bu rolün bir zorluğu da Leyla karakterinin Arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir sürede rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu. Film gişe rekorları kırdı.

ÇIKIŞINI BİNBİR GECE DİZİSİNDEKİ ROLÜ İLE YAPTI

Bergüzar Korel, Kurtlar Vadisi Irak’ta yakaladığı başarının ardından aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Reklam  filmlerinde rol alan Korel, büyük çıkışını Kanal D’nin “2006’nın En Fazla Reyting Alan Dizisi” unvanını alan Binbir Gece’deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı. Bu rolde kendisine oyuncu koçluğunu sanatçı Ayla Algan yaptı. Bu dizideki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı. Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV iş birliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi ve onlara oyuncu koçluğu yaptı. Korel, Türk sinema televizyonlarında ve özellikle tiyatroda kalıcı olmak istediğini ve bunun için de çok çalıştığını her fırsatta söyleyen yıldız; voleybol, buz pateni, rüzgâr sörfü gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de almıştır. Oyuncu, Binbir Gece dizisinden sonra gelen film ve program tekliflerini değerlendirerek Star TV’de Çocuktan Al Haberi isimli yarışma programını yapmıştır. Tolgahan Sayışman ile romantik komedi Aşk Geliyorum Demez filmini çekmiştir. Casus Kızlar adlı çizgi filmde “Sam” karakterini seslendirmiştir. 2010-2011 yılları arasında Bergüzar Korel, başrolünü Bülent İnal ile paylaştığı atv’de yayımlanan Bitmeyen Şarkı dizisinde rol almıştır. Aynı sene, Show TV’de yayımlanan Muhteşem Yüzyıl dizisine konuk oyuncu olarak katılmış, Monica Teresse karakterini canlandırmıştır. Daha sonra, 2012-2015 yılları arasında atv’de yayımlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrol oynamış ve dizide Hâkime Hanım Feride Şadoğlu karakterini canlandırmıştır. 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Ve Kadın Dünyaya Dokundu” ana teması doğrultusunda kadınlardan oluşturuldu. Bergüzar Korel de jüri üyesi olarak görev yaptı. Korel, 2016-2018 yılları arasında eşi Halit Ergenç ile Kanal D’de yayımlanan Vatanım Sensin adlı dönem dizisinde rol aldı. Bergüzar Korel 21 Şubat 2020 tarihinde, “Aykut Gürel Presents Bergüzar Korel, Vol. 2” isimli stüdyo albümünü yayınladı. Korel albümde Özdemir Erdoğan, Levent Yüksel, Sezen Cumhur Önal, Mustafa Sandal ve Mazhar Alanson gibi birçok ünlü erkek sanatçıların eserlerini caz türünde yeniden yorumladı.

OYUNCUNUN ÜÇ ÇOCUĞUNDAN BİRİ KIZDIR

Bergüzar Korel, tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile 2009 yılının Ağustos ayında evlendi. 2010 yılının Şubat ayında çiftin Ali isminde bir erkek çocuğu dünyaya geldi. 2020 yılının Mart ayında çiftin Han isminde ikinci erkek çocukları dünyaya geldi. 2021 yılının Kasım ayında çiftin Leyla isminde kız çocukları dünyaya geldi.