DOLAR 17,9699 0.29%
EURO 18,3102 0.35%
ALTIN 1.026,130,33
BITCOIN 4328215,13%
Afyonkarahisar
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bir ifadem cımbızlandı, hizmet edenlerle etmeyenlerin ayrımı yapılır

Bir ifadem cımbızlandı, hizmet edenlerle etmeyenlerin ayrımı yapılır

ABONE OL
26 Temmuz 2022 15:18
Bir ifadem cımbızlandı, hizmet edenlerle etmeyenlerin ayrımı yapılır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a tekbir çivi dahi çakmayanların, yatırımları değerlendirdiği konuşması içerisinden cımbızla bir ifadesini çekerek sözde kendisini eleştirdiklerini vurguladı. Eroğlu, “Onlar hiç tasalanmasınlar, kıymetli hemşehrilerim memleketine hizmet edenlerle ilimize tek bir çivi dahi çakmayanların ayrımını çok iyi yapar.” dedi.

Orman ve Su İşleri eski Bakanı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar’a eğitimde en büyük yatırımların AK Parti hükümetleri döneminde yapıldığını kaydetti.

“EĞİTİM ALANINDA MUAZZAM HİZMETLER YAPTIK”
Veysel Eroğlu, Ege’nin yıldızı, Türkiye’nin gözbebeği Afyonkarahisar’ın, AK Parti hükümeti döneminde muazzam yatırımlara ev sahipliği yaptığını belirtti. Eroğlu, “2021 yılı sonuna kadar ilimize her alanda kazandırdığımız toplam 40 milyar TL’den fazla yatırım ile Afyonkarahisar’ı en gelişmiş iller arasına dâhil ettik. Kısa zamanda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizi teşrifleri ile birlikte 3 milyar 213 milyon TL’lik 290 eserin resmi açılış merasimi gerçekleştirilecektir. Böylece ilimize yapılan merkezi hükümet yatırım miktarının 50 milyar TL’ye yaklaşacağı tahmin edilmektedir. Bu miktara merkezi hükümetin Belediyelere ve İl Özel İdaresine gönderdiği ödenekler dâhil değildir. Yaptığımız bu muazzam yatırımlarla yetinmeyerek Afyonkarahisar için gece gündüz çalışıyor ve ilimize yeni yatırımlar kazandırmanın gayretini taşıyoruz. Ancak hizmet aşkı nedir bilmeyenler, memleket sevdasını yüreğinde hissetmeyenler bizim yaptığımız bu yatırımları anlayamazlar. Afyonkarahisar’a tekbir çivi dahi çakmayanlar, benim 25 Temmuz günü ilimize yaptığımız yatırımları değerlendirdiğim konuşmamın içinden cımbızla bir ifademi çekerek sözde beni tenkit etmişler. Ama onlar hiç tasalanmasınlar, benim kıymetli hemşehrilerim memleketine hizmet edenlerle ilimize tek bir çivi dahi çakmayanların ayrımını çok iyi yapar. Bu vesileyle gerçekleştirdiğim basın toplantısında, eğitimle alakalı bir cümle ile beni tenkit etmeye kalkışanlara eğitim alanında yaptığımız muazzam yatırım ve hizmetleri anlatma imkânı verdikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

“EN ÖNCELİKLİ KONUMUZ HER ZAMAN EĞİTİMDİR”
Eğitimde Afyonkarahisar’a muazzam yatırımlar yapıldığını ifade eden Eroğlu, “Hükümetimiz döneminde en öncelikli konu her zaman eğitim olmuştur. Her yıl bütçeden en fazla payı eğitime ayırarak; gençlerimize, yavrularımıza ve ülkemizin geleceğine verdiğimiz ehemmiyet bilinmektedir. 2002 yılında merkezi bütçeden eğitime ayrılan miktar sadece 7,5 milyar TL iken, biz 2022 yılı bütçesinden eğitime 274 milyar TL gibi muazzam bir ödenek ayırarak her zaman olduğu gibi eğitime yine en fazla payı ayırdık. Bu da eğitime verdiğimiz ehemmiyetin açık bir göstergesidir. Bu minvalde Afyonkarahisar’ımıza da son 19 yılda takriben 600 milyon TL’lik muazzam bir eğitim yatırımı gerçekleştirdik. İstanbul Teknik Üniversitesinde, Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve profesör olarak hizmet etmiş bir akademisyen olarak iyi bir eğitimin 3 temel esas üzerine kurulması gerektiğini söyleyebilirim. Bunlardan birincisi fiziki şartların iyileştirilmesidir. Biz AK Parti Hükümeti olarak eğitimde fiziki şartları Avrupa standartlarının üzerine çıkarttık. Afyonkarahisar’da 2002 yılında 599 olan okul sayısını 886’ya yükselttik. Böylece ilimizdeki toplam derslik sayısını 6.033’den 9.865’e çıkarttık. Benim Afyon’da okuduğum dönemde 65-70 kişilik sınıflarda eğitim görürken, şimdi ise dersliklerde eğitim gören öğrenci sayısı 30 ila 15 arasına inmiştir. Afyonkarahisar’ımızda 2002 yılında 6.140 olan öğretmen sayısını neredeyse iki katına çıkartarak 10.156’ya yükselttik. Kara tahta ve tebeşir dönemini sonlandırarak teknolojik sınıflar kurduk. Sınıflarımıza ADSL bağlantıları sağlayarak akıllı tahta dönemini başlattık. Eğitimi teknolojiyle birleştirdik ve kalitesini arttırdık. Velilerin ve öğrencilerin en büyük mes’elesi olan ders kitabı alma sıkıntısını ortadan kaldırdık. Hükümetimiz döneminde öğrencilerimize ders yılının ilk günü kitaplarını ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Bu çerçevede Afyonkarahisar’ımıza 57 milyon TL maliyetinde takriben 28 milyon kitabı ücretsiz dağıttık.” ifadelerini kullandı.
“EĞİTİMDE BAŞARI İÇİN HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALIDIR”
Eğitimde başarıyı yakalamak için ikinci husus, öğretmenler ve okul yöneticilerinin şevk ve heyecanla çalışmaları gerektiğine değinen Eroğlu şunları kaydetti: “Bu hususta, Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda her yıl eğitim, seminer ve sempozyumlar düzenlenmektedir. Üçüncü husus ise öğrencilerimizin ve velilerimizin gayretidir. Bu üç temel husus üzerinde çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam etmektedir. Nitekim 2022 yılı LGS Sınavında Afyonkarahisar Fevzi Çakmak Ortaokulundan bir evladımız bütün soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan almış ve Türkiye birincisi olarak ilimizi gururlandırmıştır. İnşallah bundan sonrada Afyonkarahisar merkez, 17 ilçe 40 belde, 420 köy ilimizi eğitim alanında gururlandırmaya devam edecektir. Eğitimde Afyonkarahisar çok önemli yatırım ve hizmetler alarak büyük bir gelişim göstermiştir. Ancak bu yeterli değildir. Hep birlikte büyük bir seferberlik yaparak ilimizin eğitimde sağladığı başarılara yenilerini eklememiz gerekmektedir. Yavrularımızın eğitimde sağlayacağı başarı Aziz Milletimizin geleceğini de tayin edecektir. Bizler ülkemizin 2023 yılı hedefleri için gece gündüz çalışıyoruz. İstanbul’un fethinin 600. yılı olan 2053 Hedeflerini gençlerimiz gerçekleştirecektir. Sultan Alparslan’ın, Anadolu’nun kapılarını Türklere açmasının bininci yılı olan 2071 hedeflerine yeni doğan yavrularımız ulaşacaktır. Üç kıtaya hükmetmiş olan Osmanlı Cihan devletinin 800. kuruluş yılı olan 2099 hedeflerini ise yeni doğacak yavrularımız gerçekleştirecektir. Bütün bu büyük hedeflere ulaşmanın yegâne şartı iyi bir eğitim ile olacaktır. Biz AK Parti Hükümetleri olarak son 19 yıldır bu nitelikli ve kaliteli eğitim için gerekli altyapı ve sistemi tesis ettik ve etmeye devam ediyoruz.”
“ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR”
Eroğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Afyonkarahisar’da 2020 yılı, Sevgi Yılı ilan edildi. Valiliğimiz koordinasyonunda yapılan güzel çalışmalar ile ilimiz en mutlu iller sıralamasında 2. sıraya yükseldi. 2021 yılı Aile Yılı idi. Aile, bir toplumun temelini, adeta hücresini oluşturan en mühim yapı taşıdır. Bir milleti ayakta tutan en önemli unsur ailedir. Valimiz başta olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızın katkılarıyla 2022-2023 yılını Eğitimde Seferberlik Yılı ilan ettik. Eğitim mes’elesi herkesin mes’elesidir. İktidar muhalefet bu konuda destek vermesi gerekmektedir. Her alanda olduğu gibi, eğitim alanında da bir fikri ve icraatı olmayanlar her zaman yaptığı gibi konuşmaya devam ediyorlar. Ziya Paşa’nın meşhur ifadesinde olduğu gibi ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.’ Benim kıymetli hemşehrilerim, son 19 yılda Afyonkarahisar merkez ve ilçelerini çok güzel bir şekilde ihya edenlerin karnesini çok iyi bilmektedir. Onlar konuşur AK Parti yapar. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.