Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” Kampanyası Başladı

İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, geleneksel olarak her yıl kış mevsiminde düzenledikleri  “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlattıklarını ifade etti.

“Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” Kampanyası Başladı

İşsizler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Hasan Kaya, yazılı bir basın açıklaması yaparak, “Bir torba kömürde sen al ki, çocukları üşümesin” kampanyasını başlattıklarını söyledi. Kaya, dernek olarak bu yılki hedeflerinin, 200 ihtiyaç sahibi aileye yardım etmek olduğunu belirtti.

“HAYIRSEVERLERİMİZİ KAMPANYAMIZA DESTEK VERMEYE DAVET EDİYORUZ”

Hasan Kaya, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kışın girdiği şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli ve sıkıntılarını söyleyemeyen onurlu vatandaşlarımızı çoluk çocuğu ile soğuğun insafına terk etmeyelim. İlimiz mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır. Devletimiz ve valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kış günlerinde sıkıntılarına çare bulmaktadır. Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan bir sürü insanımız var. Birde okula giden çocuğu olanlarla işte biz bunlara ulaşıyoruz.  İşi olanın ise asgari ücreti ile okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası ancak kalmaktadır.  Bu durumda yüzlerce insanımız vardır. İşsizler derneğimize bu konuda yardım talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir. En dikkatimizi çeken ise onurlu vatandaşlarımızın sosyal kurumlara gidememekte ve bizleri bulmaktadırlar. Afyonlu hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz. Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” kampanyasını başlatıyoruz.  Bu kampanyada kömür yardımında bulunacak olan hayırseverlerimize kömür ihtiyacı olan vatandaşlarımızın direkt adreslerini veriyoruz.  İşsizler Derneği olarak hayırsever iş adamlarımızı Oda Başkanlarımızı ve Sendika Başkanlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımları için ziyaret edeceğiz. Afyonkarahisar’daki hayırsever kişi ve kuruluşları kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. Bizlere ulaşmak için 0536260780 ve 0272 2137171 telefon numaralarından irtibat kurabilirsiniz.”

 “Bir Torba Kömürde Sen Al Ki, Çocuklar Üşümesin” Kampanyası Başladı