Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bizler Sadece Hakkımızı Arıyoruz”

Afyonkarahisar Staj ve Çıraklık Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri adına konuşan Hüseyin Koçer, “Bizler kısaca sadece hakkımızı arıyoruz.” dedi.

“Bizler Sadece Hakkımızı Arıyoruz”

Afyonkarahisar Staj ve Çıraklık Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocatepe Gazetesi çalışanlarını ziyaret etti. Ziyarette; Hüseyin Koçer, Mustafa Ayaz, Fatih Babayiğit, Ramazan Özen, Mustafa Karayel, Bülent Tunguç hazır bulundu.

Yönetim kurulu adına dernek çalışmaları hakkında bilgi veren Hüseyin Koçer, 2013-2014 döneminde staj ve çıraklık sürecinde emeklilik primi yatmadığını öğrendiğini belirtti. 2017 yılında konuyla ilgili olarak Ankara’da bir dernek kurulduğunu aktaran Koçer, “İlk ateş 2017 yılında kurulan derneğimizle alevlendi. Mücadele sürecimiz böylece başladı. Afyonkarahisar’ın da dâhil olduğu yurt genelinde toplam 16 ilde dernek olarak faaliyet gösteriyoruz. Şehrimizde iki yıldır mücadelemiz devam ediyor. Ancak Afyonkarahisar Staj ve Çıraklık Mağdurları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak bizde resmi anlamda 2023 yılı Haziran ayında kurulduk. Stant çalışmalarımız ve Ankara’da düzenlenen mitingimiz oldu. Bizlerde Ankara’ya giderek mitinge ve basın açıklamasına katıldık. Bursa’da düzenlenen çalıştaya da katıldık. Nasip olursa 10 Aralık 2023 tarihinde İstanbul’da büyük bir mitingimiz olacak. İnşallah ona da katılacağız. Bizler kısaca sadece hakkımızı arıyoruz.” dedi.