“Böyle bir işletmenin Afyon’da olmasından gurur duyduk”

“Böyle bir işletmenin Afyon’da olmasından gurur duyduk”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ile birlikte Artuk Aviation’u ziyaret etti.
Özkaya ve Yurdunuseven, Afyonkarahisar’da katma değeri yüksek üretim
yapan işletmenin bulunması dolayısıyla gurur duyduklarını belirtti

 

Afyonkarahisar’dan dünyaya uçak parçaları ihraç edecek olan Artuk Aviation’un üretime başlamasının ardından ülke ekonomisine büyük oranda katma değer sağlayacak fabrikayı AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurnuseven ile İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ziyaret etti. AK Parti heyetini Aviation Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.
“İHRACAT YAPILACAK”
Eklemeli imalat yöntemi ile titanyumdan elde edilen uçak parçalarının dünyanın önde gelen firmalarına ihraç edileceğini ifade eden Artuk Aviation Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk, burada işlenen ürünlerin tamamen üst teknoloji cihazlarla imal edildiğini belirterek çalışmaya 4 yıl önce başladıklarını kaydetti. Dünya çapında bir havacılık firması ile anlaşma sağladıklarını ve sürecin son aşamaya geldiğini aktaran Artuk, önümüzdeki günlerde ihracata başlayacaklarını söyledi.
“TEKNOLOJİK ATILIMLARIN YANINDAYIZ”
Daha sonra Fabrika Müdürü Uçak Mühendisi Günay Kahyaoğlu ise milletvekilleri ve AK Parti heyetine üretim, tedarik ve pazarlama aşamalarından oluşan sunum yaptı. AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ise böylesi katma değeri yüksek bir işletmenin Afyonkarahisar’da olmasından dolayı gurur duyduklarını belirterek hükümet olarak yatırım ve teknolojik atılımların arkasında ve yanında olduklarını ifade etti.
Daha sonra millettekileri ve AK Parti heyeti fabrikayı gezerek üretim aşamalarını yakından incelediler.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi