Bu kitap koronayı anlatıyor

Bu kitap koronayı anlatıyor

Eğitimci-yazar Veli Cengiz, korona günlerinden ilham alarak yazdığı öykülerden oluşan kitabı, il protokolüne takdim etti

 

Afyonkarahisar Valiliği tarafından bastırılan kitapta koronavirüs salgınıyla istenmeyen ve beklenmeyen durumların insan yaşantısını nasıl alt üst ettiğini konu alan gerçek öyküler yer alıyor.
Eğitimci-Yazar Veli Cengiz “Bir Varmış Bir Yokmuş Korona Öyküleri” adlı eserini öncelikle Vali Gökmen Çiçek’e ardından Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile diğer protokol üyelerine takdim etti.
“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA
DESTEK OLMAK İSTEDİM”
Kitabını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın 17 Mart 2020 günü yaptığı basın toplantısından sonra yazmaya karar verdiğini dile getiren Veli Cengiz, sosyal medyadan, TV görüntüleri ve yerel öykülerden yararlandığını ifade etti. Kitabı hakkında bilgiler veren Cengiz, “Bir virüs var, ama biz onu bir yokmuşa dönüştüreceğiz. Okuyacağınız her öykü bir varmışı hatırlatıyor ve sonra sizi bugüne getiriyor. Yaşanmışlıkları unutmadan, tarihe not düşmek, acı da olsa bunları bilerek bu günlere gelmek ve bazı öykülerde, unuttuğumuz gülmeyi, farkına varmadan yaşatmak istedim. Bu mücadelede sağlık kahramanlarımız, toplumun her ferdi için cansiperane çalıştılar, yoruldular. Kimileri canlarından oldu, evlatlarını öksüz ve yetim bıraktılar. Bu çocuklar için bende elimden gelen her şeyi yapmaya çalışacağım.” dedi.
“HER ÖYKÜ TARİHE BİR NOT OLACAK”
Nazik ziyareti ve böyle bir eseri Afyonkarahisar’ın kültürel dünyasına kazandırdığı için konuğu Veli Cengiz’e teşekkür eden Vali Gökmen Çiçek, “Uzun yıllar öğretmen, okul müdürü ve Milli Eğitim İdarecisi görevlerinde bulunarak hem şehrimize hem de eğitim camiasına hizmet etmiş değerli eğitim emeklisi hocamızın böyle bir eseri kaleme alması ve yaşadığımız bu zor günleri ve bugünlerde özellikle sağlık kahramanlarımızın fedakarca ve büyük zorluluklarla geçen günlerini hikayeleştirmesi oldukça önemli. Her bir öykü tarihe bir not olacak. Desteğimizle böyle bir eseri okuyucularla buluşturduğu için değerli hocamıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu. >> Burak AYDIN’ın Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi