Bu takvimde minnet ve gurur var

Bu takvimde minnet ve gurur var

Afyonkarahisar Belediyesi öncülüğünde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nin katkılarıyla hazırlanan 2021 Yılı Şehitler Takvimi yayınlandı

 

2021 Yılı Şehitler Takvimi’nin tanıtım toplantısı, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Yasin Evcin, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Gazi Emre Öztürk, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve basın mensupları katıldı.
“ŞEHİT AİLELERİMİZİN
HER ZAMAN YANINDAYIZ”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, vatanın bölünmez bütünlüğü için canını seve seve feda eden tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla yâd ederken gazilere sağlık ve afiyet diledi.
Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Zeybek, “Şehit ailelerimiz bizim için çok özel ve çok değerlidir. Kalbimiz her zaman şehit yakınları, gazilerimiz ile beraber. Devletimizin bütün kurum ve kuruluşları da sizlerin yanında. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu aziz millet tarih boyunca birliğini, beraberliğini ve vatanının bütünlüğünü korumak için hem ülke içerisinde hem de ülke dışında zalimlere karşı büyük bir mücadele vermiş, vermeye de devam etmektedir. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Atılan kararlı adımlarla terör belasından da etrafımızdaki ve özellikle içimizdeki hainlerden de rabbim devletimizi korusun. Şehit olan tüm vatan evlatlarımıza minnettarız.” dedi.
366 ŞEHİT YER ALIYOR
2021 Yılı Şehitler Takvimi’nde Afyonkarahisar merkez şehitlerinin yanı sıra 18 ilçedeki tüm şehitler, Kore ve Kıbrıs Şehitleri, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda yaşanan cephanelik patlamasında şehit olan 25 askerin bilgi fotoğraflarıyla birlikte yer aldığını söyleyen Zeybek, takvimde polis, asker ve sivil vatandaşlardan oluşan toplamda 366 şehidin bulunduğunu ifade etti.
Şehitlerin arşivlerinin, şehit oldukları tarihleri ve fotoğrafların bizzat dernek ile Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla oluşturulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, aralıksız 11 yıldır basımı yapılan takvimin şu an için bin adet basıldığını ifade ederek talep doğrultusunda daha da artırılacağını kaydetti. Takvimin tasarımının bizzat Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlandığını hatırlatan Zeybek, baskı maliyetin de yine Belediye tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.
“BAŞKANIMIZ
HER ZAMAN YANIMIZDA”
Şehit Aileleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre Öztürk ise desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti. Gazi Emre Öztürk, “Sağ olsun Başkanımız her zaman yanımızda. Sivil toplum kuruluşu olarak yerel yönetimler ve kurum müdürlerimizle ortak çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Çünkü bunu en iyi biz biliriz. Bu vesileyle tekrar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu. >> Burak AYDIN’ın Haberi

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi