DOLAR 16,6800 0.24%
EURO 17,5065 0.48%
ALTIN 973,730,09
BITCOIN 334959-1,17%
Afyonkarahisar
19°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Çanakkale ruhu Emirdağ’da canlandı – Kocatepe Gazetesi

Çanakkale ruhu Emirdağ’da canlandı – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
20 Mart 2019 13:37
Çanakkale ruhu Emirdağ’da canlandı – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Çanakkale ruhu Emirdağ’da canlandı

Afyonkarahisar’da bir ilke imza atan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü etkinliklerinde düzenlediği “57. Alaya Vefa Yürüyüşü”ne binlerce vatandaş katıldı. Emirdağ’da düzenlenen etkinliğe MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Emirdağlı İzzet Ulvi Yönter, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdurrahman Timur Bayram, MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Fatih Çetinkaya, Emirdağ MHP İlçe Başkanı Abdil Demiral, belediye başkanları ve belediye başkan adayları, STK Temsilcileri, şehit yakını ve gaziler ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.
YÜRÜYÜŞE BİNLERCE VATANDAŞ KATILDI
Emirdağ Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce vatandaş kortej eşliğinde Emirdağ Şehitler Anıtı’na kadar yürüdüler. Atlı birliğinin öncülük yaptığı yürüyüşte, mehteran takımı,fener alayı ve binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle sloganlar atarak coşkulu bir şekilde yürüyüş gerçekleştirdiler. Emirdağ caddelerinde yürüyen vatandaşlara Emirdağ halkı da balkonlardan Türk bayraklarını sallayarak destek oldular. Emirdağ Şehitler Anıtı’nda düzenlenen anma programı mehteran takımın gösterisiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden programda şehitlerimiz için Kuranı Kerim ve dualar okundu.
KOCACAN: HEDEF KIZILELMA
Çanakkale Deniz Zaferinin 104. yıldönümü etkinliğinde konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Tarihimizde bugünün anlam ve önemi çok büyüktür.Biliriz ki asırlardır İslam ülküsü adına binlerce şehit verdik. İstiklal ve istikbalimiz için en önemli olanı Çanakkale’ydi.  250 bin üzerinde şehit verdik.Yetmedi asırlardır üstümüzde oynanan oyunlara göğüs gerdik. Yeter ki ülke adına, devlet adına, millet adına, İslam adına ayakta kalalım dedik. Biz dedikçe üstümüze geldiler ancak yılmadık, usanmadık her türlü oyunu çok şükür Milliyetçi Hareket Partisi ve İslam ülküsü adına hepsinin üstünden geldik.Nice zaferler edindik.Atlarımızın nal sesleri bittiyse ayak seslerimiz bitmedi. İslam ülküsü adına hiçbir zaman sesimizi kısmadık. Ancak gitmedik, örselemedik, ötelemedik, geride durmadık. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yine de elimizi taşın altına koyduk, gövdemizi koyduk.Yeter mi dedik yetmedik. Gelecek nesillerimize daha nice günler sağlam adına bizde görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. İşte şimdi kürsüden haykırıyoruz, diyoruz ki İslam adına ve Türklük adına geri durmayacağız.İleri gideceğiz hedef bellidir nedir Kızılelma’dır diyoruz. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.
 “ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ”
Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, “Allah’ın izniyle inşallah sizlere yakışır bir şekilde memlekete bir çivi çakmayı çalıştık. Çanakkale Şehitler Anıtı’nın 6/1 oranında küçültülmüşünü hayırseverlerimizin destek ve katkılarıyla ilçemize kazandırdık.Allah razı olsun ki 3 bine yakın kişi ile bugün Çanakkale programını sizlerle birlikte idrak ettik. Ben buradan değeri hiçbir şeyde ölçülemeyecek bizim için vuslata ulaşmış ve kesinlikle ölmemiş olan ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ diyen bizler Allah için, vatan için, bayrak için canlarını vermiş olan şehitlerimize bir nebze olsun 18 Mart dolayısıyla onların ruhlarına bir Fatiha göndererek katkıda bulunmuşsak kendimizi bahtiyar sayarız. Ne mutlu Türküm diyene” diye konuştu.
 “ÇANAKKALE ZAFERİ TARİHTE EŞİNE RASTLANMAYAN  ÇOK BÜYÜK BİR DESTANDIR”
Böyle bir anlamlı etkinliği düzenleyen Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Çanakkale Deniz Zaferinin önemine değindi. Taytak, “Vatan uğruna şehit olup, geri dönmeyi akıllarından bile geçirmeyen ‘57.Alay’a Vefa Yürüyüşü’nü organize ederek, bu kutsal vatanı bize canı pahasına emanet eden ecdadımızı anmamızı sağlayan Emirdağ Belediyesine ve Belediye Başkanımız Sayın Uğur Serdar Kargın’a teşekkür ediyorum. 104.yıldönümüne şahitlik ettiğimiz Çanakkale Zaferi, tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk Milleti’nin, vatan sevgisinin şahadetle imtihan olduğu, tarihte eşine rastlanmayan çok büyük bir destanıdır. Yaklaşık 850 yıl süren fetihler ile, 3 kıta 7 denizde hükümran olan atalarımızın yıllar süren bir çekilmenin ardından, başladıkları topraklar olan Anadolu’yu savunma ve vatan ilan etme savaşıdır. Malazgirt’le başlayan, İstanbul’un Fethi ile perçinlenen, Anadolu’yu vatan kılma mücadelemizin 7 düvele, emperyalizme, Türk düşmanlarına,  haçlı torunlarına bir tokat gibi mührümüzü vurduğumuz tarihimizin en önemli zaferlerinden birisidir. Düşmanlarımızın hiçbir zaman unutamadığı ve intikamını almak için her daim plan yaptığı bir zaferdir Çanakkale. Çanakkale yalnızca bir askeri başarı değil, izzeti nefsi ve haysiyetiyle oynanmak istenen büyük Türk Milleti’nin topyekun ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş anıtıdır” dedi.
 “TÜRKİYENİN BEKA SORUNU HİÇBİR ZAMAN GEÇMEMİŞTİR”
“Çanakkale savaşı bitmemiştir, haçlı artıklarının torunlarının planları bitmemiştir” diyen Taytak, “Aziz milletimizin varlığına yönelmiş, sabır sınırlarımızı zorlayan tehditler hiçbir zaman bitmeyecektir. Güneydoğu sınırlarımızda terör örgütlerine, kasa kasa silah indirenlerin olduğu, sözde Kürdistan’da kazanacağız, batıda AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz diyenlerin olduğu, 15 Temmuz’da Türk askeri kılığına girmiş FETÖ’cü şerefsizlerin meclisimizi bombaladığı ve 250 canımızı aldığı bir ortamda, PKK’nın siyasi ayağı HDP’nin hamisi CHP’nin genel başkanının YPG bize mi saldıracak dediği bir zamanda, HDP’yekürt siyasi hareketinin temsilcisi diyen, FETÖ’nün prensesi, başlı başına bir milli güvenlik sorunu olan zillet ittifakının mahrem ablası Meral Akşener’in olduğu bir ortamda beka sorunu yoktur demek, bu ihanete ortak olmaktır. Çanakkale savaşı bitmemiştir, haçlı artıklarının torunlarının planları bitmemiştir. Beka mücadelesinde, vatanın, milletin yanında olmak bizim esas görevimizdir. Ezanı ıslıklayanlarla mı bir olacağız? Şu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli diyerek istiklal Marşı’nı yürekten okuyanlarla mı olacağız? Kürdistan hayalleri kuranlarla mı olacağız? FETÖ elebaşı papazı ülkesinde tutanlarla, PKK’ya silah yardımı yapanlarla beraber mi hareket edeceğiz? Çanakkale ruhunu yaşamaya devam edeceğiz. Ecdadımızın hatıralarını gelecek nesillere taşımaya devam edeceğiz. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı.
 “BİR EMİRDAĞLI OLARAK BURADA OLMAKTAN  İFTİHAR EDİYORUM”
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter,  “Allah aziz şehitlerimizi rahmeti ile mükâfatlandırsın. Bugün Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıldönümüdür.Metrekareye 6 bin merminin düştüğü bir yer Çanakkale. 250 bini aşkın vatan evladının sere serpe uzandığı yerin adı Çanakkale.Ve bir milletin kahramanlık unvanını aldığı yerin adı Çanakkale. Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde bütün şehitlerimizi hürmetle yad ediyorum.  Aziz hatıraları önündeeğiliyorum.  Allah şehitlerimizin ruhun şad etsin.Şehitlerimiz en yüksek makamdalar. Emirdağ Belediye Başkanımız Uğur Serdar Kargın’ı da tebrik ediyorum böyle bir etkinliğe imza attığı için. Başkanımızın kendisine kefiliz İnşallah 31 Mart’ta üç hilal Emirdağ Belediyesi’nde bir kez daha dalgalanacak. Bir kez daha Uğur Serdar Kargın inanıyorum ki Belediye Başkanı olarak seçilecektir” dedi.
Etkinlik boyunca katılan halka ücretsiz olarak Emirdağ Şehitler Anıtı yakınlarında üzüm hoşafı, un helvası ve ekmek dağıtıldı. Konuşmaların ardından şehit yakınlarına ve gazilere Kuran ve Bayrak hediye edildi. Program sonunda Başkan Kargın tarafından 30 otobüsle yaklaşık bin 500 Emirdağlı vatandaş Çanakkale’ye uğurlandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.