Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cayrokopter’li Denetimde 287 Araç Kontrol Edildi

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Ankara’dan gelen Cayrokopter ile  Afyonkarahisar-Isparta yolu ve Çay-Dinar yolu üzerinde denetimler yaptı. Denetimlerde ise 287 araç durdurularak kontrol edildi

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı

Afyonkarahisar’da Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında İl Jandarma Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Ali Gören’in de katılımıyla Afyonkarahisar-Isparta yolu ve Çay-Dinar yolu güzergâhında denetimler yapıldı. Denetimlerde Jandarma Genel Komutanlığı’nın envanterine yeni alınan ve Ankara Jandarma Havacılık Başkanlığından gelen Cayrokopter isimli hava aracı da denetimlerde yer aldı. Denetimlerde “sağ  şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesi maksadıyla, havadan Cayrokopter ile araçlar kontrol edildi. Cayrokopter üzerinde bulunan yüksek çözünürlükteki kamera ile kontrol notalarına anlık olarak yol üzerindeki görüntüler aktarıldı. Toplam 4 noktada bulunan trafik jandarması timlerinin kullandıkları tabletler üzerinden takip ettikleri araçları kontrol noktalarında durdurdu.

Cayrokopter'li Denetimde 287 Araç Kontrol Edildi

287 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Cayrokopter ile yapılan havadan trafik denetimi sonucunda 287 araç kontrol edildi. Afyonkarahisar İl  Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı Jandarma Trafik Timleri tarafından Kurban Bayramı tatilinde yolculuk yapan sürücülere denetim noktalarına emniyet kemeri takmaları ve hız kurallarına uymaları konularında uyarılarda bulunuldu. Sürücü ve yolculara jandarma ekipleri tarafından lokum ve şeker ikramında bulunulurken 185’inci yıl logolu araç kokusu dağıtıldı.

Ayrıca Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’ndaki köpek timleri de kontrol noktasına durdurulan araçlarda aramalar yaptı.

Cayrokopter'li Denetimde 287 Araç Kontrol Edildi Cayrokopter'li Denetimde 287 Araç Kontrol Edildi