DOLAR 16,6623 -0.21%
EURO 17,4518 -0.7%
ALTIN 971,93-0,41
BITCOIN 333347-3,38%
Afyonkarahisar
18°

KAPALI

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Çengel bayrağı Karahan’a devretti – Kocatepe Gazetesi

Çengel bayrağı Karahan’a devretti – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
5 Mart 2018 14:03
Çengel bayrağı Karahan’a devretti – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Çengel bayrağı Karahan’a devretti

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları 5. Olağan seçimli genel kurul toplantısı Ticaret Borsasında salonunda 3 Mart Cumartesi günü öğleden sonra yapıldı. Kongre divanı; Talha Yıldırım, Salih Mutlu Şen, Derya Unayük, Sema Nur Çadırcı, İbrahim Kahya’dan oluştu.
“BEN BU PARTİNİN HAS EVLADIYIM”
Genel kurul toplantısının açılış konuşmasını Gençlik Kollarının eski Başkanı Dilek Hanım Çengel yaptı. Partiye ilk geldiğinde Eşrefpaşa Mahalle Temsilcisi olduğunu söyleyen Çengel, “İlk görevim mahallemde yaşayan gençleri partimize üye yapmaktı. Hatta Sayın Bakanımız hatırlar mı bilmiyorum o zaman 21 yaşındaydım. Bundan 6 yıl önce teşkilatta en fazla üyeyi yapmış birinci olmuş, Sayın Bakanımızın elinden başarı belgesi almıştım. Gençlik Kollarının neredeyse her kademesinde görev yaptım. Allah nasip etti Gençlik Kolları başkanı oldum. Bugün bu görevi inşallah devredeceğiz. Partimi her zaman evim olarak gördüm. Evimden daha çok vakit geçirdim. Sizleri ailemden daha fazla gördüm. Annem hep der ben seni partiye evlatlık verdim. Ama ben bu partinin evlatlığı değil has evladıyım. Hayırlı evladıyım vefalı evladıyım. Parti benim evim, sizler de benim ailemsiniz. Evlat ne evini bırakır ne ailesini. Ailesi de evladını. Hele ki kardeşler hiç ayrılmaz. Onun için bundan sonra nerede ne ihtiyaç olursa, her daim göreve hazırım. Yükümüz ağır arkadaşlar, gün bir olma birlik olma günü, gün gönül alma günü, gün çalışma, daha çok çalışma günüdür. Allah yar ve yardımcınız olsun. Haklarınızı helal edin” dedi.
“TEŞKİLATLARLA KOL KOLA ÇALIŞACAĞIZ”
AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven kongrede yaptığı konuşmada, kongrelerin bir bayrak yarışı olduğunu kaydetti. Yurdunusueven, “Bayrak yarışında bayrağı veren arkadaşla koşmaya devam ediyoruz. Biz bugüne kadar görevi devreden arkadaşlarımızın tamamıyla bir ve beraber bir şekilde çalışmaya devam ettik. Bundan sonra da Dilek hanımla çalışmaya devam edeceğiz. Yeni seçilecek olan Ethem kardeşimizin önünde önemli bir süreç var. İnşallah bu süreci vekillerimiz ile gençlerimizle, kadınlarımızla, yönetimimiz ile ana kadememiz ile birlikte başarıyla tamamlayacağız. En son seçimlerde 16 Nisan referandumunda yüzde 64,5 oy aldık. Bu bizim için yeterli mi hayır yeterli değil. Biz inşallah en son Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile gerçekleştirdiğimiz il kongremizle birlikte bugün Gençlik Kolları kongremizi tamamlıyoruz. Kadın Kolları kongrelerimizi de tamamladıktan sonra hemen Sayın Bakanımızın talimatlarıyla bir seçim stratejisi belirleyip gençlerle kadınlarla ana kademe ile bir ve beraber kol kola gireceğiz ve çalışmalarımıza başlayacağız. Hem Mart ayı hem de Kasım ayında inşallah Afyonkarahisar yüzde 70 oyun üzerine çıkaracağız” diye konuştu.
“ALLAH YAR VE YARDIMCISINIZ OLSUN”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 14 Ağustos 2001’de kurulan AK Partinin o günkü şartlarda egemen güçlerin ‘Bunlar iktidara gelemez, gelseler de muktedir olamazlar’ dediği günlerde Türkiye’nin dört bir yanında teşkilatlanmaların yapıldığını hatırlattı. Çoban, “O günden bugüne kadar o günkü şartlarda bugünkü şartlara kadar tüm vefakâr, cefakâr arkadaşlarımızı canı gönülden kutluyorum. Özellikle Afyonkarahisar Gençlik Kollarında Davut Beyden itibaren görev alan tüm Gençlik Kolları başkanlarımıza yeni başkanımız Ethem kardeşimizi ve tüm ekiplere canı gönülden kutluyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.
ÖZKAL’DAN GENÇLERE HZ. LOKMAN TAVSİYESİ
AK Parti Milletvekili Hatice Dudu Özkal konuşmasında ilahiyatçı bir milletvekili olarak Hz. Lokman’ın tavsiyelerini aktarmayı kendisine görev edindiğini söyledi. Özkal, “Eğitimci bir milletvekili olarak Cumhurbaşkanımızın Gençlik Kolları kongrelerinde ifade ettiği gibi Hz. Lokman’ın oğluna tavsiyesini ben de burada size hatırlatmak istiyorum: ‘Cenabı Hakkın buyurduğu gibi öncelikle Allah’a şirk koşma çünkü İslam Tevhid dinidir. Allah en gizli işleri bile gören ve bilendir. Rabbine şükrettiğin gibi anne ve babana da saygılı olsun. Yine başka bir ayette onlar senin yanında yaşlandığında üf bile deme. Saygıda kusur etme. Allah’a ortak koşmadıkları sürece annene babana itaat et ve namazını dosdoğru kıl. Çünkü namaz dinin direğidir. Namazsız İslam namazsız Müslüman olmaz. İyiliği emret kötülükten sakın. Başına gelenlere sabret ve küçümseyerek insanlardan yüz çevirme. Yaratılan her şeyi Allah’ın hatırına sev. Yeryüzünde böbürlenerek yürüme büyüklük taslama” dedi.
“GENÇLİK OLMADAN YARIN YOK”
AK Parti Milletvekili Ali Özkaya gençlikle birlikte milletin, ülkenin, partinin var olduğunu vurguladı. Özkaya şunları söyledi: “Gençliği olmayan hiçbir hareketin yarını yok. O sebeple gençlerimizle her daim bir olmak durumundayız. Bütün önemli görevlere gelen insanlara bakın gençliklerinde mutlak surette sosyal olayların içerisinde bulunmuşlardır. Gençler suya ve sabuna dokunmalıdır. Suya sabuna dokundukları zaman kirler çıkar. Onun içinde gençler siyasi faaliyette yapmaktan partide görev almaktan hiç çekilmemeli. En öne atılmalıdır. Şimdi seçme yaşından sonra seçilme yaşını da 18’e indirdik. Hani bir kısım partililer ‘çoluk çocuktan milletvekili mi yapacaksınız’ dedi. Biz gençliğimize güveniyoruz. Kendinize hayal biçin rol biçin, hedef koyun ve o hedefe ulaşmak için ahlakla doğrulukla ve dost doğru yoldan giderek ona varın. Çünkü hedefi ve iddiası olan bütün kaptanlar limanlara varır. Bu vesileyle Gençlik Kolları kongremizi bir kez daha tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun”
“ADAMLIK ŞAHSİYET MESELESİDİR”
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Vekili Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı Abdulkerim Buğra Şimşek, görevi devreden Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel’e parti genel merkezinin çalışmalarını eksiksiz yerine getirdiği için teşekkür etti. Şişmek şöyle konuştu: “Bizim bir tek bayan İl Gençlik Kolları Başkanımız vardı. O da Dilek hanımdı. Bugün onu uğurluyoruz. Biz Dilek Hanımdan, 81 il Gençlik Kolları ve Genel Merkez olarak adamlığın erkeklik meselesi olmadığını şahsiyet meselesi olduğunu öğrendik. Ben bu yüzden Dilek hanıma teşekkür ediyorum. AK Parti ailesinde beraber yürümeye de devam edeceğiz. Ethem kardeşimize de başarılar diliyorum. Yaklaşık 2 ay kadar önce Cumhurbaşkanımız Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantımızı şereflendirdi. Bizlere orada bir tavsiyede bulundu. Demişti ki: ‘AK Parti kurulduğunda 2 yaşında olan bir çocuk bugün 2019 seçimlerinde oy kullanacak. Bütün bir ergenlik dönemini, gençlik dönemini AK Parti ile geçirdi. Dolayısıyla bir kıyas yapma durumu yok. Dolayısıyla o yaştaki gençlere siz en yakın yaş grubu olarak hayat her yerde AK Parti öncesi Türkiye’nin durumunu anlatın AK Partinin İcraatlarını anlatın’ dedi. Biz de anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz”
“GENÇLİĞE ÖNEMİ AK PARTİ VERİYOR”
Kongrenin son konuşmasını Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu şu ifadelere yer verdi: “Esasen gençlik çok önemli. Gençliğe en büyük ehemmiyeti veren AK Parti’dir. En büyük önemi veren lider de dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biliyorsunuz seçme seçilme yaşını 18’e indirdik. Geleceğin milletvekilleri bakanları aramızdadır. Zaten hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımız siyasi hayatına İstanbul’da Gençlik Kolları Başkanlığı ile başladı. Şimdi ise Cumhurbaşkanı ve dünya lideridir. Dolayısıyla sizlerin inşallah büyük hedefleriniz olacak ve Türkiye’nin nasıl büyük hedefleri varsa sizde bu hedeflere yürüyecek ulaşacaksınız. Hedefi olmayan insanların ulaşacağı bir yeri yoktur. Bu yüzden hep birlikte hedefimizi ortaya koyacağız. Zaten Cumhurbaşkanımız önümüze büyük bir hedef koydu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yılında Allah nasip ederse 2023 yılında ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına taşıyacağız. Cumhurbaşkanımız ne diyor, ‘Hedef 2023, Türkiye hazır Afyonkarahisar hazır’ Sizler İstanbul’u fetheden Fatih’in yaşındasınız. Dolayısıyla İstanbul’un fethinin 600. yılında bu bayrak inşallah daha ileri noktalara kadar taşınacak”
“KARAHİSAR GİBİ DİMDİK DURACAĞIZ”
Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Ethem Karahan da kongrenin ardından yaptığı konuşmada,  yıllardır bir nefer olarak görev aldığı davasında önemli ve kutsal bir emaneti devir almanın heyecanını yaşadığını söyledi. Karahan, “Bizler her zaman bu davanın şahısların ve makamların üzerinde olduğuna inandık. Bu şuurla bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonrada makamımız ne olursa olsun, bir nefer gibi en önde davamız için koşmaya,  15 Temmuz gecesi olduğu gibi gerekirse canımızdan geçmeye her daim hazır olacağız. Bizler, merhum Necmettin Erbakan hocamızın ‘Fırtınalara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır’ sözünden hareket ile, Afyonkarahisarımızın en ücra sokaklarında adeta bir kelebeğin kanat çırpışı gibi var gücümüzle çalışarak liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında Karahisar kalesi gibi dimdik durarak davamıza hizmet etmeye söz veriyoruz, söz veriyoruz, söz veriyoruz” dedi. Gençlik Kolları Genel Kurul Toplantısına; AK Parti İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, Orman ve Su İleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Afyon Milletvekilleri Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Yardımcısı Abdülkerim Buğra Şimşek, bazı ilçelerle beldelerin Başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
KARAHAN BAŞKAN SEÇİLDİ
Ethem Karahan’ın Başkanlığında oluşan İl Gençlik Kolları Başkanlığı yönetim kuru üyeliklerinde; Ahmet Baran Çakan, Ahmet Yüzbaşı, Ali Bangir, Ali Sayın, Bekir Karaman, Elif Yazıt, Emrah Mücahit Demiray, Enes Fatih Yılmaz, Furkan Türkay Kayış, Halit Özdemir, Hasan Burak Kutlu, Hicret Nur Seferge, Hulusi Ceylan, Mahmut Adıbelli, Merve Ak, Merve Asena Çiçek, Mevlüt Alaca, Mustafa Ali Kurt, Mustafa Ceylan, Mustafa Eser, Mustafa Mersin, Mutlu Şen, Ömer Çetin, Ömer Faruk Pınar, Önder Diren, Rabia Aycan Kesemen, Sezer Sayılı, Tevfik Safa Çam, Yakup Fidan görev alıyor. Büyük kongre delegeliklerinde ise; Ethem Karahan, Mustafa Uslu, Tayfun Şanlı, Ramazan Uslu, Raşit Birliktir, Tevfik Safa Çam, Hulusi Ceylan, Selçuk Çatalkaya, Enes Fatih Yılmaz, Ahmet Aktürk, Mustafa Ali Kurt, Dilek Hanım Çengel. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.