Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CZN Buraka 5 yıl hapis istemi

CZN Burak ile babası İsmail Özdemir, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde izinsiz inşaat yaptıkları ileri sürülen iddia sebebiyle 5’er seneye kadar hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

CZN Buraka 5 yıl hapis istemi

CZN Burak ismiyle tanınan Muhammed Burak Özdemir ile babasının, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde olan yerde izinsiz inşaat yaptırdıklarına yönelik iddiayla 5 yıllık hapis istemiyle yargılanıyor. Duruşmada kendini savunan CZN Burak, “Babam tadilata geçildiğini, tüm izinleri aldığını söylemişti. Benim tadilata ilişkin herhangi bir eylemim yok” ifadelerini verdi.

Duruşmada kendini savunan sanık Burak Özdemir, “Konuyla babam ilgileniyordu. Bana tadilata geçildiğini, tüm izinleri aldığını söylemiştir. Benim tadilata ilişkin herhangi bir eylemim yoktur. Babamın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan izin alıp almadığını bilmiyorum, bana gerekli izinleri aldığını söylemişti. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatımı isterim” sözlerini kullandı.

Duruşma anında Muhammed Burak Özdemir’in avukatı, müvekkilinin taşınmazla alakalı herhangi bir eylemi bulunmadığını söyleyerek beraatını istedi. Sanık İsmail Özdemir’in avukatı ise müvekkilinin belediyeden izin aldığını, belediyeden gelen yazı sonucunda Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan herhangi bir cevap alamadığını, tadilat gerçekleştikten sonra kurulun karar aldığını belirterek beraatını istedi. Ara kararını duyuran mahkeme, eksik hususların giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Duruşma sonrası salonun önünde açıklamalar yapan Özdemir, “Bizim restoranın inşaatıyla alakalı ifademizi verdik. Restoranda oturan, yan tarafındaki bina şikayet etmiş inşaat yapılmış diye ama onarım yapılmış sadece. İfademizi verdik gidiyoruz” dedi.