Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Dar Gelirliye Kurbanlık Uzak”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, dar gelirliler için kurban kesmenin mümkün olamayacağını belirterek, “Dar gelirliye kurbanlık uzak.” dedi

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, AKP hükümetini enflasyon karşısında eriyen maaşlar ve yükselen enflasyonu eleştirdi.

“ARTAN ENFLASYONLA BAYRAMI ZEHİR EDİYORLAR”

Milletvekili Olgun, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Kurban Bayramı öncesinde mevcut maaşlar ve sürekli yükselen enflasyonla mücadele eden vatandaşlarımız için bayramı zehir ediyorlar. TÜİK’in açıkladığı yüzde 75’lik enflasyon artışı bile buğday ve arpa gibi temel girdilerdeki fiyat artışlarını yansıtmıyor. Üreticimiz, geçen yılın da altında zaten zor koşullar altında tarım yaparken, temel girdi fiyatlarındaki yüksek artışlarla baş etmeye çalışıyor. Vatandaşımızın kurban ibadetini yerine getirme ve bayramı ailesiyle kutlama şansı ekonomik koşullar göz önüne alındığında imkânsız hale geldi.”

“KURBANLIK FİYATLARI YÜZDE YÜZ ARTTI”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Av. Hakan Şeref Olgun, artık yalnızca dar gelirlilerin değil, orta gelirlilerinde kurban almakta zorlandıklarını belirtti. Olgun, “Geçen yıla kıyasla kurbanlık hayvan fiyatları yüzde 100’ün üzerinde bir artış göstermiş durumda. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yurt içi ve yurt dışı kurbanlık bağışları için belirlediği rakamlar bile Türkiye’nin dünya ortalamasının 2,5 katı paraya et tükettiğini gözler önüne seriyor. Diyanet’in önerisiyle kurban ibadetleri yurt dışında yapılması teşvik edilirken, kurumun kendi lüks harcamalarından asla taviz vermiyor. Dar gelirliye kurbanlık uzak.” dedi.

“EMEKLİLERE DAĞITILACAK BAYRAM İKRAMİYESİ YETERSİZ”

Milletvekili Olgun, sözlerini şöyle tamamladı: “Bayram ikramiyesi olarak dağıtılacak olan 3 bin TL’lik miktar, emeklilerimize yalnızca küçükbaş bir hayvanın dörtte birini alabilme imkânı sunuyor. Hükümetin verdiği emekli ikramiyesiyle üç emekli birleşse bile Diyanet Vakfı’ndan bir küçükbaş kurban bile alamıyorlar. Türkiye’de artık 8 emekli bir araya gelip bir büyükbaş kurbanlık hayvanın sadece yedide bir hissesini karşılayabiliyor. Yazıklar olsun.”