Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, davalarının sanıldığı gibi 2002 yılında değil, 1400 yıl önce başlayan bir dava olduğunu söyledi. Menteş, “Bizler bu davanın her bir bireyi olarak aynı inanç ve heyecanla emin adımlarla hedeflerimize doğru yürüyoruz.” dedi.

AK Parti İl Başkanı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığında Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi. İl Başkanlığında gerçekleştirilen bayramlaşmaya; AK Parti ana kadame mensuplarının yanı sıra; milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, İGM üyeleri, teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katıldılar.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

BAYRAMLAŞMAYA GENİŞ KATILIM GÖZLENDİ

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın teşkilat bayramlaşma programında; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hakkı Öztürk, Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Siper, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri ve teşkilat mensupları yer aldılar.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“EMİN ADIMLARLA HEDEFE YÜRÜYORUZ”

Bayramlaşma öncesi programda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş, “Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, Suriye’nin toprağından, Bosna’nın bayrağından Gazze’nin gözyaşından öpüyorum. İyi bayramlar meleklerin şehri Gazze.  Tüm İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı mübarek olsun. Bayramlar heyecanımız, inancımızın gereği mutluluğumuz ve duygularımızın bütünleştiği günlerdir. Kurban kurbiyettir, yakınlaşmaktır. Biraz İbrahim, biraz İsmail ve İshak olmaktır. Hakka doğrulukla teslim olmaktır. Teslimiyette bile sorumluluğu, merhameti elden bırakmamaktır. Hakka doğrulukla teslim olmaktır. Bizler nasibe inananın, kaderiyle derdi olmaz inancında olan insanlarız. Bizler kadere ve takdire inanan insanlarız. Hareketimiz, mücadelemiz, azmimizin bitmedi ve bitmeyecektir. Morallerimiz hiç olmadığı kadar yüksek, enerjimiz tam, umudumuz yüksek ve inancımız sağlamdır. Bu dava öyle sanıldığı gibi 2002’de değil, 1400 yıl önce başlayan bir davadır. Bizler bu davanın her bir bireyi olarak aynı inanç ve heyecanla emin adımlarla hedeflerimize doğru yürüyoruz. Ve kıyamete kadar 18 yaşında bir delikanlı gibi genç ve dipdiri kalacak olan bu davanın neferleri, mazinin günümüzdeki temsilcilerisiniz. Saflarımız sık, Müslümanlar dimdik ve 1400 yıldır süren mücadele Allah Resulü’nün, Sahabenin, Sultan Alparslan’ın, Sultan Fatih’in mücadelesidir. Bu dava Musab’ların, Hamza’ların, Ebu Akil’lerin şehit oldukları davadır. Birlik ve beraberlik ruhuyla hiç olmadığı kadar kararlı ve inançlıyız. Başta şehit ve gazi aileleri olmak üzere tüm İslam Âlemi’nin bayramı kutlu olsun.” dedi.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“TEŞKİLAT OLARAK BİRLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYORUZ”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, nice güzel bayramlara erişmeyi diledi. Milletvekili Arslan, “Hepinizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramlarımız birlik beraberlik ve dayanışma günleridir. Özellikle Kurban Bayramı’da paylaşmanın en güzel örneklerini sergilediğimiz en önemli dini günlerimizdendir. Bizlerde teşkilat olarak bu bayram paylaşmanın birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini hep birlikte sergiliyoruz. Kurban Bayramı’nın hem coğrafyamıza hem tüm İslam Âlemine barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Özellikle de Gazze’deki zulmün kısa sürede sona ermesini temenni ediyorum. Bizlerde millet olarak bu zulümden ders çıkartmalıyız. Güçlü olmanın, başarmanın yolunun birlik ve beraberlikten geçtiğini en iyi bilen bir milletiz. Bizler Türk Milleti olarak birbirimize kenetlenmek zorundayız. Bu düşüncelerle hepimize katılımlarımız dolayısıyla teşekkür eder, tüm hemşehrilerime tüm teşkilat mensuplarımıza hayırlı bayramlar dilerim.” diye konuştu.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“ZULME KARŞI DİK DURAN TEK LİDER ERDOĞAN’DIR”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, bayramlaşma programından önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir toplantı yaptıklarını söyledi. Milletvekili Yurdunuseven, “Sayın Cumhurbaşkanımızın selamını öncelikle tüm teşkilat mensuplarımıza iletmek istiyorum. Kurban İbrahim’ce adanış, İsmail’ce teslimiyettir. Kurban paylaşmanın en güzel örneği ve aidiyettir. Kurban Bayramı toplumumuza verilen en güzel mesajlardan biridir. Tüm insanların birbiriyle kardeş olduğunu ve bir araya gelerek paylaşımda bulunduklarını gösterir. Bir yanımız bu güzel duygu ve düşüncelerle huzur bulurken bir yanımızda Tüm dünyadaki özellikle Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Myanmar’daki Müslüman kardeşlerimize yapılan zulümleri gördükçe üzülüyoruz. Firavunun çocukları Vatikan’ın çocukları ve Ebu Cehil’in çocukları maalesef dünyada Müslüman kardeşlerimiz üzerine bir oyun oynuyor. Bu oyuna dim dik durarak karşı koyan dünyadaki tek liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Çok değerli hemşehrilerim ve kıymetli teşkilat mensuplarımız bu duygu ve düşüncelerle hepinizi selamlıyor hepinizin bayramını kutluyorum.” şeklinde konuştu.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“ESER SİYASETİYLE HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Herkese hayırlı bayramlar diliyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun. Bayramlar çok güzel güzelliklere vesile oluyor. Bizler bayramlarda büyüklerimizle bir araya gelerek dualarını almak için çabalayan bir toplumuz. Afyonkarahisar’ımız bir geçiş güzergâhı o yüzden trafiği yoğun olan bir şehir. Bu bayramda bizler ziyaretlerimize rahatça gidip gelirken görüyoruz ki yollarımızın güzelliği ile rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapıyoruz. Yine bu noktada AK Parti teşkilatları olarak yapılan hizmetin büyüklüğünü, vizyonunu ve ufkunu Kurban Bayramı’nda da hep birlikte görmüş oluyoruz. Bizler AK Dava’nın neferleri olarak bunca yıl yaptığımız eserlerin üzerine yeni eserler ekleyerek en güzel hizmetleri yapmaya hep birlikte devam edeceğiz.  Bu vesile ile bahsetmek istiyorum Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın en büyük fabrikalarından olan Oruçoğlu Yağ Fabrikası tam kapanmak üzereyken, görüşmelerim neticesinde Tarım Kredi Kooperatiflerine kazandırmış olduk. Afyonkarahisar’ımız için hayırlı uğurlu olsun inşallah. AK Parti teşkilatları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde çalışmalarımıza hizmetlerimize en güzel şekilde devam edeceğiz. Tüm İslam Alemi’nin ve Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, hep birlikte nice güzel bayramlara erişmeyi temenni ediyorum.”

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRİYORUZ”

AK Parti Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Hakkı Öztürk ise şöyle konuştu: “Bizler Müslümanlar olarak bir taraftan kestiğimiz kurbanlarla Allah’a yakınlık gösterirken, bir taraftan da sevginin hoşgörünün temelinde birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyoruz. Ülkemiz içerisinde hayırlı bir bayram geçirirken maalesef İslam Dünyasının kanayan yarası Gazze deki Müslüman kardeşlerimize yapılan zulmün derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bizler Müslümanlar olarak Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dediği gibi bir yerde bir zulüm gördüğümüzde müdahale etmeliyiz. Ama bugünün dünyasında bu imkâna her zaman sahip olamıyoruz. Zaman zaman İslam dünyasının diğer unsurlarının suskunluğu ile birlikte bizlerde ancak ülke olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Gazze’ye elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz inşallah. İfade etmek isterim ki ülke olarak ekonomimizi olumsuz etkileyen pek çok etkenle karşılaşıyoruz. Özellikle Mayıs ayında yüksek enflasyon ve olumsuzlukların yavaş yavaş azaldığını gözlemliyoruz. İnşallah yıl sonuna kadar toplumumuzun nefes alacağı bir ekonomik ortama kavuşacağını umut ediyoruz. Ben bu duygularla birlikte siz değerli hemşehrilerimin, teşkilat mensuplarımızın Kurban Bayramı’nı en güzel dileklerimle kutluyorum.” AK Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’da birer konuşma yaparak partilileri selamladılar.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“BAYRAMI GAZZE’NİN BURUKLUĞUYLA GEÇİRİYORUZ”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk konuşmasında, şunları kaydetti: “Kurban Bayramı’nızı kutluyor hayırlı bayramlar diliyorum. Bizler İslam coğrafyası Gazze’nin burukluğu yüreğimizde bir bayram geçiriyoruz. Ben bu vesile ile inşallah tüm mazlum coğrafyaların bayram gibi bir bayram geçirdiği nice bayramlara erişmesini temenni ediyorum. Tekrardan herkese hayırlı bayramlar.” Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz ise, “Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Saygı ve sevgiyle hepimizi selamlıyorum. Nice güzel bayramlara birlikte erişmek dileğiyle.” dedi.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”

“KURBAN BAYRAMI HAYIRLARA VESİLE OLSUN”

İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Mehmet Siper, programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Kurban Bayramı vesilesiyle bizi bir araya getiren Cenab-ı Allah’a hamd-ü senalar olsun. Yapmış olduğumuz kurban ibadetlerimizi dergâh-ı izzetinde kabul buyursun inşallah. Bu vesile ile tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, bayramımızın tüm hemşehrilerimize tüm teşkilat mensuplarımıza hayırlar getirmesini temenni ederim” dedi.  Program bayramlaşma ile tamamlandı.

“Davamız 1400 Yıl Önce Başladı”