DOLAR 16,6700 0.82%
EURO 17,5966 0.35%
ALTIN 977,080,87
BITCOIN 350022-0,15%
Afyonkarahisar
21°

HAFİF YAĞMUR

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Dik duruşumuzdan taviz vermedik” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
11 Ekim 2010 15:37
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Dik duruşumuzdan taviz vermedik”

MHP İl Başkanlığı’nın organize edip Sandıklı Belediyesi ve İlçe Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı koordinasyon toplantısının basına açık bölümünde konuşan Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, kendilerinin muhalefet partisi olarak birçok yatırım, projede sıkıntılar yaşadıklarını vurguladı. Elibol, iktidar partisinin Belediye Başkanı olarak çalışmayı temenni etti

Ev sahibi ilçe toplantı sahibi il
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar il ve ilçe teşkilat başkanları ve Belediye Başkanlarının katıldıkları “Başkanlar Koordinasyon Toplantısı”na Sandıklı Belediyesi ve MHP İlçe Başkanlığı ev sahipliği yaptı. MHP’liler ilk olarak Sandıklı İlçe Teşkilat Başkanlığı’nda bir araya geldiler. MHP Sandıklı İlçe Başkanı Halil Özdemir, tüm toplantılarda Sandıklı ilçesinde, ilçe başkanları, belediye başkanlarını ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti. İlçe Başkanı Özdemir, Sandıklı’da düzenlenen toplantının MHP Afyonkarahisar İl Teşkilatı tarafından organize edildiğini kendilerinin ise sadece toplantıya ev sahipliği yaptıklarını kaydetti. MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemalettin Yılmaz, il teşkilatı olarak her ay yaptıkları mutat toplantıları ilçe ve belediye başkanları ile yaptıklarını söyledi. Bir iki defa aksama olduğunu ancak önümüzdeki günlerde bu aksaklıkların ve olabilecek olumsuzlukları giderileceğini belirten Yılmaz; “Türkiye gerçekten çok ciddi çok önemli çok farklı bir süreçten geçiyor. Bu farklı sürecin MHP’liler ve ülkücü camia olarak hepimiz farkındayız. Bu ve pek çok olumsuzlukların üst üstte geldiği ortamda bile MHP siyasi ve dik duruşunu hiçbir zaman esirgememiştir. Hiçbir zaman dik duruşundan taviz vermemiştir. Bugün Sandıklı’da ilçe başkanları ve belediye başkanlarımız ile yapacağımız istişare toplantıda hem 12 Eylül’de geçirmiş olduğumuz referandum sürecini değerlendireceğiz hem de 25 Eylül’de MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin il başkanları ve MHP’liler olarak yapmış olduğumuz toplantıları değerlendireceğiz. Daha sonra teşkilatlara yeni seçim sürecini, yapacağımız iş ve işlemleri, tavır ve tutumlarımız konusunda bir istişare toplantımızı yapacağız. Ben katılımlarınızdan dolayı he-pinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”dedi.
“Var gücümüzle çalışmamız gerekiyor”
Türkiye’nin çok ciddi ve önemli çok farklı bir süreçten geçtiğine dikkat çeken MHP İl Başkanı Kemalettin Yılmaz, ülkenin ciddi kırılma noktaları ile karşı karşı karşıya kaldığını bu durumda MHP’nin dik duruş sergilediğini söyledi. Olması gerekenin yapıldığından söz eden MHP İl Başkanı Yılmaz; “Allah nasip ederse bundan sonraki süreçte de olması gerekeni MHP’nin üze-rine düşen görevi yapmaya devam edeceğiz. Gerçekten MHP’ye Türkiye’nin ihtiyacı var. Özellikle referandum sürecinde bizim dile getirdiğimiz konuların referandumdan sonraki 15 gün içerisinde teker teker gündeme gelmesi teker teker endişemizin uygulamaya koymaktadır. Bu durum MHP’nin Türkiye’nin problemlerin tespitinde ve çözüm yollarında ne kadar haklı bir konumda olduğunun işaretidir. Gerçekten Türkiye’nin MHP’ye ihtiyacı olduğu gibi bizim Milliyetçilerin ve ülkücülerin biran evvel bunu birbirimize karşı el ele gönül gönülle omuz omuza vererek Türkiye’nin birliği için milletimizin dirliği ve bütünlüğü için Türkiye Cumhuriyeti Devleti bekası için var gücümüzle çalışmamız gereki-yor.” diye konuştu.
Basına açık eleştiri
Bazı yayın organlarını eleştirmekten geri kalmayan MHP İl Başkanı Kemalettin Yılmaz, “Basına özellikle şunu söylemek isti-yorum. MHP Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk Milletinin bir partisidir.” diyerek MHP’li bazı medya gurupları, bazı sivil toplum örgütlerinin sevilmeyebileceğini ancak MHP’yi yok farz etmemelerini istedi. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin her yerinde vardır. Geçtiğimiz yıllarda bunun pek çok örneklerini gördünüz. Dünde gördünüz yarında bunu göreceksiniz. Allah nasip ederseniz ilk yapılacak olan seçimlerde MHP tek başına iktidarı hedefleyen bir partidir. Ülkücü ve MHP’li kadrolar tek başına iktidar sorumluluğunu ve yetkisini alabilecek, göğüsleyebilecek bilgi birikimine sahiptir. İlk yapılacak genel seçimde de yüce milletimizin bize verecek vekalet neticesinde inşallah ispatlamanın onurunu, gururunu, şerefini hep birlikte yaşayacağız.”
Hedefte merkezi hükümet var
Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, MHP İl Başkanı Kemalettin Yılmaz’a düzenlediği toplantı ile kendilerini bir araya topladığı için teşekkür etti. Koordinasyon toplantısı sayesinde birlik beraberliklerini bütünlemek eksik ve koordinasyonu sağlama amaçlı bu tür organizasyonların devamını getireceğinden şüphe duymadıklarını ifade eden Elibol; “Ben burada inşallah en güzel misafirperverliği sunacağımızdan endişemiz yok. Bizler her zaman birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken insanlarız. Bizler Sandıklı Belediyesi olarak bildiklerimizi ve bilmediklerimizi diğer başkanlarımıza söylemekten hiçbir zaman çekinmeyen MHP’li olmaktan gurur ve mutluluk duyan insanlarız. İnsanlarımıza Afyonkarahisar’ın en büyük ilçesi Sandıklı’da gereken bütün güzellikleri hizmet olarak yansıtıp hem şahsımıza hem de partimize en güzel hizmetleri yapacağımıza hiç kimsenin şüphesi olmasın. Buradaki diğer Belediye Başkanı arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Önümüzde bir genel seçim süreci var. Bundan sonra bizler belediye olarak yaptığımız güzel hizmetler ve icraatlar doğrultusunda MHP’nin en iyi yerlere gelmesi için tek başına iktidar olması için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Bizler muhalefet partisi olarak birçok yatırım, projemizle hakikaten sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah Allah o günleri göstersin iktidar partisinin Belediye Başkanı olarak çalışmayı nasip etsin.”şeklinde konuştu. Toplantıya MKYK Üyesi Aziz Aslan, MHP İl Başkanı Kemalettin Yılmaz, MHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Camgöz, Bolvadin Belediye Başkanı Mehmet Koçum, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, MHP’li bazı belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ve partililer katıldılar. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.