DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 361200-1,45%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI BULUTLU

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Emek, tecrübe, bilgi, sadakat” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
22 Mart 2012 15:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Emek, tecrübe, bilgi, sadakat”

MHP İl Başkanlığına dün yaptığı toplantıyla adaylığını açıklayan MHP MKYK Üyesi Aziz Aslan, yola çıkış parolasını “Emek, tecrübe, bilgi, sadakat” olarak açıkladı.

MHP İl Başkanlığı olağan kongresi 7 Nisan Cumartesi günü yapılacak. 8 Mart Perşembe günü MHP’li ilçe başkanları ve İGM üyeleri
tarafından aday olması beklentisi basın toplantısıyla ilan edilen MHP MYK üyesi Aziz Aslan partide düzenlendiği toplantıda MHP İl
Başkanlığına aday olduğunu ilan etti. Aslan’ın adaylığını açıkladığı toplantıya yoğun katılım olduğu gözlendi

Aziz Aslan’ın özgeçmişinin okunduğu toplantıda MHP Emirdağ İlçe Başkanı Ceylan Morca, 8 Mart tarihinde ortak düzenledikleri toplantıda Aslan’ın İl Başkanlığına aday olması yönündeki talebi hatırlatarak, destek veren ilçe ve belediye başkanlarının isimlerini okudu.
Talepler kamuoyuna yansıtıldı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı seçimine aday olması yönünde partinin ilçe başkanları ve İGM üyelerinin ortak tavır sergilediği MHP MYK Üyesi Aziz Aslan, partide düzenlendiği basın toplantısında adaylığını açıkladı. MHP ilçe kongrelerinin çok güzel ve olgunluk içerisinde tamamlandığını belirten MHP MYK üyesi Aziz Aslan; “Şahsım da MYK üyesi sıfatı ile görevim gereği mazeretimin olan az bir kısmı hariç kongrelerimize katıldım. Sırası gelmişken bu süreçte organizasyonu gayet güzel bir şekilde yürüten başta Sayın il başkanımız ve yönetim kuruluna, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, İGM üyelerimize, belediye başkanlarımıza ve partililerimize teşekkür etmek istiyorum. İlçe kongrelerimiz sırasında partililerimiz ve delegelerimizden benim il başkan adayı olmam konusunda yoğun talepler gelmişti. Ancak işlerimin yoğunluğu sebebiyle böyle ağır bir görevi kabul edemeyeceğimi belirtmiştim. Daha sonra bildiğiniz gibi ilçe başkanlarımızın ve İGM üyelerimizin şahsımın aday olması konusundaki talepleri kamuoyuna yansıdı.” dedi.
Sahiplenme şartsız ve beklentisiz
Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak karara varabilmesi için genel merkezle istişare etttiğini söyleyen Aziz Aslan, genel merkezle, yakın arkadaşları, dostları, kendisinden önceki ve sonraki il başkanlarıyla ve büyüklerle, ilçe başkanlarıyla, İGM üyeleriyle, belediye başkanlarıyla yaptığı görüşmeler sonucu, il başkanlığına aday olması gerektiği sonucunun çıktığını kaydetti. Aslan; “Bize teklif edilen bu şerefli vazifeyi ‘görev istenmez, verilir’ anlayışı ile kabul ederek aday oluyoruz. Arkadaşlarımızın yüksek teveccühlerine mazhar olmak bizim için büyük onur ve şeref kaynağıdır. Bunun bilincinde ve sorumluluğundayız. Ancak kesinlikle bilinmelidir ki bu onur ve şeref hepimize aittir. Zaten bizler için en büyük şeref, Türklük ve Müslümanlıkla şereflenmiş olmamızdır. Burada birkaç hususun bilinmesinde fayda görüyorum. Bana gösterilen bu teveccüh sadece ilçe başkanlarının ve il genel meclis üyelerinin kararı değildir. Zira ilçe başkanları, İGM üyeleri ve belediye başkanları bizim kurumlarımızı temsil etmektedirler. İlimizde ahenkli ve uyumlu çalışmayı arzu etmiş olan bu kardeşlerimiz, yönetimleri ile ve delegeleri ile görüşüp böyle bir karara varmışlardır. Onların bu kararlarına hepimiz saygı göstermek zorundayız. Yaklaşık 20 yıldır birlikte çalışmakta olduğumuz bu yiğit kardeşlerimizle her zaman iyi ve kötü günlerimizde beraber olduk. Birlikte tam anlamıyla yol arkadaşlığı yaptık. Açıkça ifade etmem gerekir ki, arkadaşlarım hiçbir şartsız ve beklentisiz olarak bana sahip çıkmaktadırlar. Bu yol arkadaşlığı inşallah hep birlikte güzel sonuçlara sebep olur.” diye konuştu.
“Ne dedilerse o”
“Böyle bir kitlesel hareket Afyonda ve belki de Türkiye’de ilk olabilir. Bu durum bir parti için eleştirilecek değil esasen övünülecek bir durumdur.” diyen MHP İl Başkan adayı Aziz Aslan, delegenin tercihine herkesin saygı göstermek zorunda olduğunu söyledi. Aslan; “MHP’nin delegesi de duygusal değil, akli davranacak ve emeğinin hakkını almak istemektedir. Kendimizle ilgili gelecek hesabı yapmıyoruz. Sadece topyekûn başarıyı hedefliyoruz. Her şeyin nasip işi olduğunu biliyoruz. Amacımız, MHP’nin kalesi bilinen Afyon’da önce mahalli idarelerde başarı, sonrada genel seçimlerde mümkün olan en yüksek düzeye çıkarmaktır. Tekrar hatırlatıyorum; Bu yola çıkarken kadere inandık, Cenab-ı Allah’a sığındık, sizlere güvendik. Kimseden icazet almadık. Üç dönemdir listesinde yer aldığım ve görevimi hiç aksatmadan yaptığım genel merkezimin siyaset üslubu ile gücümüzü bizden önce yola çıkan ve tercihlerini baştan koyan ilçe başkanlarım, İGM üyelerim, belediye başkanlarım ve değerli dava arkadaşlarımdan alıyorum. Bu ilçe başkanları, İGM üyeleri ve belediye başkanları ne demişlerse odur. Ben hepsine de güveniyorum. Şu anda burada birçok ilçemizin son üç-dört dönemdir ilçe başkanları da bulunmaktadır. Allah hepinizden razı olsun.” şeklinde konuştu.
Hedef dürüst siyaset
MHP İl Başkan adayı MYK üyesi Aziz Aslan, 1999 yılı başarısı da dahil olmak üzere, başarı ve başarısızlığının herkese ait olduğunun altını çizdi. Tüm partililerin katkıları olduğunu kaydeden Aslan şöyle konuştu: “Kimsenin elinde sihirli değnek yoktur. Ülke şartlarının zor olduğunu biliyoruz. Dünya siyasetinde Türkiye’nin, Türkiye siyasetinde de MHP’nin işinin zor olduğunu biliyoruz. Ama bu zorluğu sıfatı ve etiketi olsun veya olmasın bu fikri ideal edinen bütün arkadaşlarımızla görev paylaşımı yaparak aşacağız. Zira MHP’de hizmet etmek için illa da bir sıfat olmasına gerek yoktur. Adaylığımız sürecinde ve görev bize nasip olursa görevimiz sürecinde bütün arkadaşlarımıza sahip çıkacağız. Hiçbir arkadaşımızı dışlamayacağız ve ötekileştirmeyeceğiz. Hiçbir arkadaşımızı örselemeyeceğiz, özel hayatına, kişilik haklarına ve insani haklarına müdahale etmeyeceğiz. Karalamayacağız ve siyaseti dürüstçe yapacağız. Teferruatla ve sebeplerle uğraşmayıp sonuç almaya çalışacağız. Bütün arkadaşlarımız bizim için önemli ve kıymetlidir. Hepsinin bilgi, beceri ve tecrübelerinden faydalanacağız ve önerilere açık olacağız. Münakaşa ve kavgacı üslubu seçmeyeceğiz. Münakaşanın galibi olmadığını biliyoruz. Mücadelemizin sadece hizmet için olduğunun bilinmesini isteriz. Hakkı gözeteceğiz ve doğruyu açıkça söylemekten çekinmeyeceğiz. Hiç kimse mükemmel olmadığı gibi, hiçbir kurum da mükemmel değildir. Dolayısıyla da mükemmel liste yoktur bilinciyle hizmeti daha kolay götürebileceğimiz bir liste ile göreve talip olmak istiyoruz.”
“İnşallah hayırlı olur”
Bugüne kadar MHP’nin her kademesinde kendisinden önce ve sonra görev yapmış olan bütün arkadaşlarına teşekkür eden Aziz Aslan sözlerine şöyle devam etti: “Hepsinin büyük katkıları olmuştur. 23 Yıldır aralıksız teşkilat yöneticiliği yapmış olduğum ve mensubu olmaktan şeref duyduğum partime ve insanımıza hizmetten öte bir düşüncemiz yoktur. Emekse emek, tecrübe ise tecrübe, bilgi ise bilgi, sadakatsa sadakat, temsilse temsil. Hepsini toparlayıp eksiklerimizi de sizlerle giderip hizmet edeceğiz. Ülkedeki hiç kimsenin halinden memnun olmadığı, dörtte birinin psikolojik tedaviye ihtiyacı olduğu, 2 milyon insanımızın aç,18 milyonun yoksul, 52 milyon kredi kart borçlusu, insanlarımızın taksitle yaşadığı ve borçla öldüğü, iç ve dış politikamızın darmadağın olduğu, tarım, sanayi, eğitim politikalarının dikiş tutmaz hale geldiği bu dönemlerde bizlere daha çok görevler düştüğünü bilmemiz gerekiyor. Sonuç olarak; niyetimiz hayır, inşallah akıbetimiz de hayır olur diyorum. Adaylığımızın partimize ve Afyonumuza hayırlar getirmesini diliyorum.” (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.