DOLAR 17,9641 0.51%
EURO 18,5887 0.9%
ALTIN 1.031,700,19
BITCOIN 4405136,25%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Emniyet binası tamam, Yeni Müze 2022’de bitiyor

Emniyet binası tamam, Yeni Müze 2022’de bitiyor

ABONE OL
27 Mayıs 2021 22:36
Emniyet binası tamam, Yeni Müze 2022’de bitiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Gökmen Çiçek ve Milletvekili Veysel Eroğlu kentte devam eden yatırımları yerinde incelediler. Vali Çiçek, Yeni Müze Kompleksinin 2022’nin Mayıs ayında bitirileceğini söyleyerek, Haziran ayından itibaren İl Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasında çok daha başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını ifade etti

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek eski Orman ve Su İşleri Bakanı AK Parti Afyonkarahisa Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile birlikte bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
AFSÜ’DE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR HAKKIDA
BİLGİ ALDILAR
Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu öncelikle Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret ederek, üniversitede yürütülen çalışmalar, pandemi süreci, eğitim öğretim ve diğer çalışmalar konusunda bilgiler aldı.
KISA SÜREDE
FAALİYETE GEÇECEK
Ardından geçtiğimiz yıl temeli atılan AFSÜ bünyesinde hayırsever Halaç ailesinin desteğiyle yapılan ve kısa sürede faaliyete geçecek olan Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni inceleyen Vali Gökmen Çiçek, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.
MÜZE İNŞAATINI İNCELEDİLER
Vali Gökmen Çiçek ile Milletvekili Eroğlu’nun bir diğer ziyareti tamamlandığında Türkiye’nin en büyük 2. müzesi olacak Yeni Müze Kompleksi’ne oldu. İnşaatta incelemelerde bulunan ve yetkilerden çalışmalarda gelinen aşama konusunda bilgiler alan Vali Çiçek ile Milletvekili Eroğlu, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
“ÇİÇEK
GİBİ BİR
MÜZE YAPIYORUZ”
Müzenin çok yönlü hizmet vereceğine değinen Milletvekili Veysel Eroğlu, “Binanın temelini atmıştık. Ancak bir türlü tamamlanamamıştı. Nihayetinde Cumhurbaşkanlığımızın, bakanlarımızın ve bizlerin gayretleri ile buraya yeni bir ödenek geldi ve Türkiye’nin en büyük 2. müzesi olacak Yeni Müze Kompleksi’nde çalışmalar yeniden başladı. Çok yönlü hizmet verecek bir müze olacak. Burayı özel kılan Kybele Heykelinin de burada sergilenecek olması. 10 Aralık da Kültür ve Turizm Bakanlığının gayretleri ile Türkiye’ye getirilmişti. İnşallah kısa sürede burada göreceğiz. Çiçek gibi bir müze yapıyoruz. Sayın Valimiz bu işi sıkı takip ediyor. Onun büyük emeği oldu. Şehrimize verdiği bu gayretler için kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.
“AFYONKARAHİSARLILARIN
GÖZÜ KULAĞI BU MÜZEDE”
Yeni Müze Kompleksinin 2022’nin Mayıs ayında bitirileceğini hatırlatan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisarlıların adeta gözü kulağının bu müzede olduğunu söyledi. Vali Çiçek, “Bir an evvel tamamlanmasını ve bu inşaat görüntüsünden bir an evvel kurtulmayı bekliyorlar. Afyonkarahisar’ımızın Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, diğer vekillerimiz ve desteği ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bizlere gönderdiği ödenek ile inşaatımız yeniden başladı. Heyecanla bekliyoruz. İnşallah kısa sürede şehrimize kazandıracağız. Birçok yatırım var ama bu yatırım başka. Gizemli şehiriz diyoruz, tarih şehriyiz diyoruz, kültür şehriyiz diyoruz ki öyleyiz. Türkiye’nin en önemli kültürel değerleri bizde. İşte onu sergileyecek bir alanımız yoktu. İnşallah Kibele heykelini de buraya aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci müzesi Afyonkarahisar’a yakışırdı.” diye konuştu. >> Burak AYDIN’ın Haberi

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN YENİ HİZMET BİNASINI İNCELEDİLER

 

Vali Çiçek ile Milletvekili Eroğlu çalışmalarında son aşamaya gelinen, 11 bloktan oluşan, modern mimarisi ve tefrişatıyla Türkiye’nin en donanımlı Emniyet müdürlüğü binalarından olacak İl Emniyet Müdürlüğünün yeni hizmet binasında da incelemelerde bulundu. İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’den bilgiler alan Vali Gökmen Çiçek ile Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, tüm blokları tek tek inceledi. İl Emniyet Müdürü Ali Temiz Haziran ayında yeni binaya geçeceklerini söyleyerek, destekleri nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Vali Gökmen Çiçek’e teşekkür etti.

 

“YENİ BİNADA ÇOK DAHA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAKLAR”

 

İl Emniyet Müdürlüğü’nün Ali Temiz öncülüğünde çok başarılı işlere imza attığını ifade eden Vali Gökmen Çiçek, “Gece gündüz demeden fedakârca görev yapıyorlar. Mevcut bina fiziki şartlar itibariyle yeterli gelmiyordu ve emniyet personelimizi biraz zorluyordu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun desteği ile şehre böyle bir bina kazandırdık. İmkânları kısıtlı bir yerde çalışıyorlardı. Şimdi yeni binada çok daha başarılı çalışmalara imza atacaklarına inanıyorum. Bu anlamda çok önemli bir eksiklik giderilmiş oldu. Afyonkarahisar’ın tüm kurumları gibi İl Emniyet Müdürlüğümüzde en iyi binayı hak ediyor.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.