Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erkan Yolaç’ın Kaç Tane Çocuğu Var?

Televizyon suncusu Erkan Yolaç’ın kaç tane çocuğu var? Hayatını kaybeden ünlü sunucunun sevenleri Yolaç’ın hayatını merak etti.

Televizyon suncusu Erkan Yolaç’ın

Erkan Yolaç, 24 Şubat 1935 tarihinde, Kırklareli’nde dünyaya geldi. Yolaç, 16 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yumdu.
Televizyon sunucusu olan Erkan Yolaç, TRT televizyonunda 1985 yılından itibaren Pazar günleri yayımlanan Stüdyo Pazar programındaki “Evet-Hayır Yarışmasının sunucusu” olarak tanındı.
KIRKLARELİ’NİN BABAESKİ İLÇESİNDE DOĞDU İSTANBUL’A TAŞINDI
Erkan Yolaç, Kırkklareli’nin Babaeski ilçesinde doğdu. Sofya’dan Türkiye’ye göç etmiş Edirneli bir aileye mensuptur Annesi Hikmet Hanım, babası Alpullu Şeker Fabrikası’nda görev yapan Mehmet Bey’dir. Erkan Yolaç’ın aktardığına göre ailesi, babasının mühendis olması nedeniyle “Yolaç” soyadını aldı. Yolaç ailesi, Erkan Yolaç altı yaşında iken İstanbul’a taşındı. Erkan Yolaç, ortaöğrenimine İstanbul’da Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde başladı, bir yıl sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi’nde devam etti. Babasının işi nedeniyle ailesi 1951’de Karabük’e taşınınca eğitimine yatılı öğrenci olarak Kastamonu Lisesi’nde devam etti. Kastamonu Lisesi’nde öğrenci iken edebiyat öğretmeni olan Rauf Mutluay’ın yönlendirmesiyle belediye anons mikrofonlarından anons yaparak ilk sunuculuk deneyimini yaşadı. Bu ilk deneyimden sonra Belediye Başkanı Osman Zeki Oktay’ın isteği üzerine belediyenin tüm anonslarını yapmaya başladı.
EVET-HAYIR YARIŞMASINI KENDİNE GÖRE UYARLADI
Erkan Yolaç, 1959 yılında İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nden iç mimar olarak mezun oldu. 1960 yılında Ankara Radyosu’nda bayram özel eğlence programı sundu. Yolaç, Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle gazinolarda çalıştı. Daha önce İngiliz yayın kuruluşu BBC’de yapılan “Evet-Hayır” adlı yarışmayı kendi tarzına uyarlayarak ilk defa 1962’de Caddebostan Gazinosu’nda sahnede uyguladı. Bu yarışmada yarışmacılar iki dakika boyunca Yolaç’ın sorularını Evet ya da Hayır kelimesini kullanmadan yanıtlamaya çalışırdı. Yolaç, yıllarca sahnede, radyoda ve televizyonda sunuculuk yaptı ve bu yarışmayı sundu. 1964 yılIında iki sinema filminde oyuncu olarak rol aldı. 1970 Türkiye Güzeli olan Asuman Tuğberk ile 1976 yılında evlendi. Eşi ile birlikte bir konfeksiyon atölyesi kurarak işletti. Çiftin bir Göksu adında bir kızı, Mehmet adında bir oğlu oldu. Yolaç, 1985 yılından itibaren TRT televizyonunda yayımlanan Stüdyo Pazar programı içinde sunduğu “Evet-Hayır” yarışmasıyla tüm Türkiye’de tanındı. 1996 yılından itibaren TGRT kanalında “Erkan Yolaç Show” adlı bir eğlence programı yaptı. Uzun süre boyunca yoğun bakımda tedavi gören Erkan Yolaç, 16 Mayıs 2024’te çoklu organ yetmezliği sebebiyle İstanbul’un Şişli ilçesinde 89 yaşında öldü.