Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eroğlu: İpekyolu Afyon’dan Geçecek

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Afyon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti

Eski Orman ve Su

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Önder Artuk’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarette; AGC Yönetim Kurulu Başkanı M. Önder Artuk ve  AGC Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sezer Küçükkurt, AGC Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Abdioğulları, Ömer Elçi, Faruk Kılınç ve İsa Kuş yer aldılar.

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Prof. Dr. Veysel Eroğlu; ziyaretin başında birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “22 Nisan’da Cumhurbaşkanımızla Irak’taydık. ‘Kalkınma Projesi’ni 2019 yılında teklif etmiştim. O dönemde gündeme alınmadı, hatta otoban yapacaklardı. Ben ortasına bir de demir yolu olsun diye fikir öne sürdüm. Bu dediğim güzergah Afyonkarahisar’dan geçecek. İpek Yolu’nu Afyonkarahisar’dan geçireceğiz. Bafra’dan başlayan Basra, Bağdat ve Türkiye’de Afyon’dan ve Avrupa’ya gidecek olan Irak Kalkınma Yolu buradan geçiyor, Allah’a şükür. 1940’larda burası bir şey yapılamaz denilen projeleri gerçekleştirdik. Bir nehir ıslah projesiyle Afyon’un şehirleşmesine büyük katkı sağladık.” ifadelerini kullandı.

“Kalkınma Projesi”

Gelecek projelerden de bahseden Eroğlu, Cumhurbaşkanı ile Irak’ta bir kalkınma projesini imzaladıklarını ve bu projenin Afyon’un ekonomik ve stratejik konumunu daha da güçlendireceğini dile getirdi. Afyon’un gelişimi için yapılan çalışmalara da değinen Eroğlu, “Bütün medyanın çok büyük bir rolü var. Gazeteler, televizyon, burası ve cemiyet. İnşallah bundan sonra da bu hizmetler artarak devam eder. İnşallah hayırlı olsun. Tekrar tebrik ediyorum sizi ve bütün yönetim kurulu arkadaşları. Gönülden tebrik ediyorum. Başarıların devamı diliyorum.” şeklinde konuştu.

EROĞLU İPEKYOLU AFYON’DAN GEÇECEK

ARTUK TEŞEKKÜR ETTİ

AGC Yönetim Kurulu Başkanı M. Önder Artuk ise ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek, Eroğlu’nun Afyonkarahisar’a olan katkıları için teşekkür etti. Artuk, “Ziyaretinizle bizi şereflendirdiniz. Tabii burada gazeteciler cemiyetimizin en kıdemli ve ilk üyesi olarak gelmeniz bizi aile olarak mutlu etti. Cemiyetimiz takdir edersiniz ki 1983 yılında kurulmuş, camiamızın duayen gazetecilerinden oluşan güçlü bir sivil toplum örgütü. Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı hem size çok teşekkür ediyoruz. Biz de basın olarak üzerimize düşen ne varsa her zaman sizinle birlikte yol yürümekten mutluyuz” şeklinde konuştu.