DOLAR 17,9258 0.13%
EURO 18,3412 0.13%
ALTIN 1.032,33-0,10
BITCOIN 409126-4,25%
Afyonkarahisar
26°

AÇIK

04:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eser: AK Parti ile yatırımlarda ötekileştirme sona erdi

ABONE OL
6 Aralık 2012 15:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Eser: AK Parti ile yatırımlarda ötekileştirme sona erdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser, “AK Parti, Türkiye’de bir zamanlar var olan ‘bizden olan belediyeler bütçeden aslan payını alır’ anlayışını yıkmıştır. AK Partili olmayan tüm ilçe ve belde belediyelerine gerek İl Özel İdaresi kanalıyla gerekse Merkezi Hükümetin kurumları vasıtasıyla eğitimden ulaşıma pek çok yatırım yapılmıştır. AK Parti ile yatırımlarda ötekileştirme sona ermiştir” dedi

AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Yönetim Kurulu toplantısı Fethibey beldesinde yapıldı. Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Eser, ulaşımın medeniyet olduğunu belirterek, “Bu tespitten hareketle son 12 yılda Afyonkarahisar gerek kara gerek demir ve gerekse havayolunda adeta çağ atlamıştır. Mevcut yapılanlar yeterli değildir. İnşallah bundan 3-4 sene sonra Afyonlular ulaşımda hızlı tren imkanına kavuşacaktır” diye konuştu.
Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin kavşak noktasında olması avantajı nedeniyle Türkiye genelinde başlatılan hızlı tren projelerinde en büyük payı alacağını ifade eden Eser, şunları söyledi:
“Ankara-İzmir hattı 2017 yılında yani 4 yıl içinde bitecek. Hükümetimiz, ayrıca İstanbul-Antalya ve Ankara-Antalya hatlarında hızlı trenin hizmet vermesi için çalışmalar yürütüyor. Bundan birkaç yıl sonra Afyonkarahisar-Ankara yolunun konfor ve rahatlığını insanlarımız beğenmeyecek ve Afyonkarahisar’dan Ankara’ya 80 dakika gibi karayoluyla gidilemeyecek bir sürede ulaşacaktır. Dünyada ‘içinizdeki trafik canavarını durdurun’ sloganını bulan Türkiye’de neredeyse her yıl terör olaylarından daha fazla insan yollarda yaşamlarını yitirirken, artık medyada özellikle bayram tatillerinde trafik kazası haberleri daha az yer alıyor. Bunlar bir tahmin değil istatistiki bilgidir.”
“HAFIZA-İ BEŞER NİSYAN İLE MALULDÜR”
Eser, ekonomide istikrarın pek çok olumlu gelişmeyi beraberinde getirdiğini belirterek, Ağustos ayında Türkiye’de, yüzde 8’lik işsizlik oranı ile Avrupa Birliği ülkelerinden bile daha düşük bir işsizlik seviyesini yaşadığını, yıl ortalamalarında ise başta AB olmak üzere ABD’den de düşük bir işsizlik seviyesine ulaşacağına inandığını ifade etti. Türkiye’nin refah seviyesinin giderek arttığını ve AK Parti hükümetinin 2023 yılında ekonomik büyüklükte dünyanın ilk 10 ülkesi arasında Türkiye’nin de yer alması için var gücüyle çalıştığını kaydeden Eser, şöyle dedi:
“2001 öncesi Türkiye ile 2012 Türkiye’si arasında baktığınız zaman ne nüfus oranında ne de toplanan vergi oranında çok büyük bir fark yok. Peki, AK Parti mucize mi yarattı? Hayır. Bu sorunun cevabı gayet net ve basit. AK Parti öncesinde toplanan vergiler yüksek oranlı faizlere, bir takım zümrenin cebine giderken, AK Parti’nin iktidarı ile toplanan vergiler yatırıma dönüştü. Toplanan vergiler yatırım olarak, hizmet olarak halk için kullanıldı. Fakat bazı kesimler hala bunu anlamakta zorluk çekiyor. Hortumların kesilmesi halka hizmeti hızlandırdı. Şimdi geldiğimiz noktada ise Allah’a çok şükür, engelli bakımında görev alan her kişinin maaş aldığı, okullarda serbest kıyafet uygulaması öğrencilerin ekonomik durumlarını belli edecektir eleştirilerine ‘gerekirse fakir çocuklarımıza kıyafet yardımı da yaparız’ diyebilecek kadar güçlü Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız, ya da ilköğretimdeki her öğrenciye ücretsiz kitap dağıtabilecek kadar güçlü Milli Eğitim Bakanlığımız vardır. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Biz bir zamanlar binlerce insanımızın karayollarında canlarını yitirdiğini, insanların ilaç almak için hastane kuyruklarında beklediğini, çocuklarına kitap alabilmek için kapı kapı dolaştığını unutmayacağız ve unutturmayacağız. Türkiye’de yaşayanlar bir zamanlar ‘ben bu bankayı alırım üstüne de şu kadar milyon dolar isterim’ ifadeleri ile bir işadamına satılmaya çalışan kamu bankalarını da unutmamalıdır. Şimdi o kamu bankaları Türkiye’nin en çok kar eden bankaları haline gelmiştir. Bu bankalara da sihirli değnek değmemiştir. İş sadece ehline verilmiştir o kadar.”
AK Parti hükümetinin hiçbir zaman ekonomide popülist politikalar üretmediğini ifade eden Eser, “Türkiye’de insanlar bir zamanlar 40 yaşında emekli edildi. Şimdi 65 yaşı mezarda emeklilik diye eleştirenler var. AK Parti hükümeti bu 40 yaşa hiç dokunmayabilirdi ama sonunda sosyal güvenlik kaynaklı bütçe açıkları ile önce SGK sonra ülke olarak hepimiz batardık. AK Parti kendisinden önceki hükümetlerin popülist politikaları sonucu zarar görenlerin zararlarını da ödemiştir. Konut edindirme fonunda birikenlerin halka geri ödenmesi bunlardan sadece biridir” şeklinde konuştu.
Eser, Afyonkarahisar Merkez İlçede 2014 yılında toplam 14 beldede belediye başkanlığı seçimlerinin yapılacağını belirterek, hedeflerinin mevcut 8 belediyedeki başkanlıkları koruyarak geri kalan 6 belediye başkanlığını da kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.
Fethibey belde binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren toplantıya Eser’in yanı sıra Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Ali Karkı, Mehmet Kırker, Salim Şenkaya, Kadir Tarkan, Levent Seleoğlu, Kadir Okyar, Nigar Petek, Mustafa Yılmazarslan Mustafa Işık, İl Yönetim Kurulu Üyesi Birgül Kaygısız, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Kocakulak, AK Parti Fethibey Belde Başkanı Muharrem Öztürk, Fethibey eski Belediye Başkanı Recep Cönk ile partililer katıldı. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.