Esnaf, AKSA Doğalgaz’a tepki gösterdi

Esnaf, AKSA Doğalgaz’a tepki gösterdi

Ambaryolu’nda esnaflık yapan işletmeciler, AKSA Doğalgaz firmasının esnafa yönelik yeni proje uygulamasına tepki göstererek, “AKSA’nın yaptığı bu uygulamanın zamanlaması çok yanlış. Eğer bu konu elzemse belirlenen periyodik takvimle yapılması yönünde bir çalışma içerisine girilmelidir” dediler

 

Ambaryolu’n da (Kadınana Caddesi) bir restoranda düzenlenen basın toplantısında grup adına konuşan Levent Başaran, son günlerde AKSA Doğalgaz firması çalışanlarının Ambaryolu, Uzun Çarşı ve bazı bölgelerde işletmelere gelerek başlatılan yeni uygulama hakkında bilgilendirmeleri tehditvari yaptıklarını idda etti.
Esnafa uygulama konusunda baskı yapıldığını aktaran Başaran, “Bu işle görevlendirilmiş kişi veya kişiler, iş yerlerimizde bizlere söylemleri ile ciddi manada tehditkar olduklarını belirtmek istiyorum. Daha önce iş yerimde 11 yıldır kullandığım doğalgaz projemde herhangi bir sıkıntı olmazken ve ekstra uygulama yapmamamıza rağmen gelen arkadaşlar, buralarda buldukları çok küçük bahanelerle yeni projelerin çizdirilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Bu projenin aksi yönde hareket eden işletmelerinde ‘doğalgaz’larının kesileceği tehditlerinde bulunmuşlardır.” ifadelerine yer verdi.
Başaran, bu yeni proje ve söylemlerin sadece kendi işyeri ile alakalı bir olay olmadığını, komşularının da aynı konudan rahatsız olduklarını vurguladı.
Yeni uygulamayı da yerine getirmek istediklerini ifade eden Başaran, “Eksiklerimiz olabilir. Ama dünya da ve ülkemizde yaşanan pandemi dolayısıyla işyerlerimiz sıkıntı yaşadı. Çok sayıda gün kapalı kaldık. İş kaybımız çok oldu. Bizler, çalışan personelimizin ücretlerini ödemekten güçlük çekerken AKSA’nın yapmış olduğu bu uygulamanın da zamanlaması da çok yanlıştır. Eğer bu konu elzemse de belirlenen periyodik takvimle yapılması yönünde bir çalışma içerisine girilmelidir.” dedi.
Başaran, AKSA doğalgaz firmasının yeni uygulaması hakkında esnafların hazırladığı şikayet dilekçelerinin Afyonkarahisar Valiliği, Belediye Başkanlığı ve ilgili firmaya bildireceğini sözlerine ekledi.
>> Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi