Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fenerbançe ve Galatasaray’dan Arabistan İtirazı

Fenerbahçe’den sonra Galatasaray’dan da Süper Kupa itirazı geldi

Fenerbançe ve Galatasaray’dan Arabistan İtirazı


Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Süper Kupa maçına ilişkin, “Birçok gündem maddesi vardı. Bir tanesi de Süper Kupa’nın Türkiye’de oynanmasıydı. Bu görüşüldü. Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu’nun görüşü kupanın Türkiye’de oynanması.” dedi.

TFF, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa mücadelesinin Suudi Arabistan’da yapılması konusunda Arap yetkililerle ve her iki kulüple anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

Geçtiğimiz gün, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu’nun Süper Kupa’nın Türkiye’de oynanması konusunda verdiği önerge sarı lacivertli kulüp Divan’ı tarafından kabul edilmişti. Bu karara, Galatasaray’dan da destek geldi.

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, “Divan Kurulu’nun görüşü, kupanın Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’de oynanmasının daha güzel olacağı. Hatta herkesin istediği bir şey var; ‘Süper Kupa Türkiye’de oynansın, eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası’ydı. Kupayı da cumhurbaşkanının elinden almak istiyoruz’ diye bir görüş çıktı. Bunu da zaten deklare edecekler.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE VE GALATASARAY İSTİYOR” DEMİŞTİ

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, daha önce yaptığı açıklamada hem Fenerbahçe’nin hem de Galatasaray’ın, Süper Kupa maçının Arabistan’da oynanması fikrine destek verdiğini söylemişti.

TFF’den yapılan son duyuruya göre; 2022-2023 Sezonu Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa müsabakası, 29 Aralık 2023 Cuma günü Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması planlanıyor. Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu’nda yapılacak maç saat 20.45’te başlayacak.

“NE GEREK VAR BÖYLE AÇIKLAMAYA?”

Özbek ayrıca, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Divan Kurulu toplantısındaki açıklamaları için şu yorumlarda bulundu:

“Dünkü Divan Kurulu’nun bilgilerini sonradan aldım. Hayretler içindeyim. Böyle mesuliyet sahibi olan kulüp başkanı, biz büyük bir mesuliyet taşıyoruz. Mesuliyetimiz nedir? Aşağı yukarı 25-30 milyon taraftar bizim ağzımıza bakıyor. Ne gerek var böyle bir provokatif konuşmaya? Ne gerek var efendim, gitsin federasyonda adam tokatlasın. Şu toplumu germeyelim diye maksimum çabayı sarf ediyoruz.”

“ALİ KOÇ’A TAVSİYEM VAR”

“Peşine adam takalım gitsin AVM’de fotoğraf çeksin. Türkiye’nin bu gerilime ihtiyacı olmadığın düşünüyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray dediğiniz zaman Türkiye’nin yüzde 70-80’ini kapsayan taraftar grubumuz var. Genç insanlar var. Genç insanlar bu provokasyona gelebilir, birbirini öldürebilir. Her türlü şey olabilir. O zaman bunun mesuliyeti kimde olacak? Niye böyle bir açıklama var?”

“Vay Erden Timur şunu yaptı, Erden Timur bunu yaptı. Futbolla ilgili bizim ortaya getirmek istediğimiz şey, güzel bir futbol iklimi yaratalım, adaletli futbol yönetimi o kadar. İnsanların ticari hayatından girip, insanların tokatlanması, AVM’lerde fotoğraflarını çekin… Fenerbahçe Kulübü Başkanı’na bir tavsiyem var. Bunları yapmayın.”

“PKK, FETÖ BÖLEMEDİ, SEN NİYE…”

“Çünkü şu algıya geliyorum yavaş yavaş, Türkiye hep provoke edilmeye, bölünmeye çalışılmıştır. PKK’sı, FETÖ’sü Türkiye’yi bölmeye çalışmıyorlar mı? Yapılan açıklamalar da bu bölünmeye, kutuplaşmaya getirecek açıklamalar değil mi? Onlar bile bölememişken bu Türkiye’yi, sen niye böyle davranıyorsun?”

“ALİ KOÇ İÇİN PROJE DEMİŞTİ”

“Burada sayın Selim Soydan’ın açıklaması aklıma geliyor. Fenerbahçe başkanı için ‘Bir projedir’ dedi. Bu sefer, bu algıya geliyorum ben. O düşman, bu düşman niye şey yapıyorsun ya. Niye yani? Hiç boşuna uğraşmasınlar. Biz hep itidali tavsiye eden taraf olacağız. Türkiye’nin buna ihtiyacı var.”

“BU ÜLKEYİ NE PKK NE DE FETÖ BÖLEMEDİ”

“Türk insanının huzura ihtiyacı var. Huzursuzluğu davet etmek için yapılan her türlü eylemin karşısındayız ve ağabeyi olarak da kendisine tavsiyem, gerilmeye artık ihtiyacımız yok. Bu ülkeyi ne PKK ne de FETÖ bölemedi. Başka hiç kimse bölemez, kutuplaştıramaz.”