“Feshane” günleri başlasın – Kocatepe Gazetesi

“Feshane” günleri başlasın – Kocatepe Gazetesi

"Feshane" günleri başlasın

Afyonkarahisar’ın ülke genelinde tanıtımının yapılması için yeni bir çalışma başladı. İstanbul’un gözde tanıtım mekânı Feshane’de diğer illerin düzenlediği vilayet günlerine benzer bir etkinliğin Afyonkarahisar tarafından da yapılması öngörülüyor. Feshane’de Afyonkarahisar’ın yöresel ürünlerinden termal turizmine kadar pek çok unsurun anlatılması bekleniyor.
İLKBAHARDA, İLK TANITIM
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Feshane için görüşmeler yapıyor. Organizasyon firması ile anlaşılması durumunda Nisan ayı içinde bu faaliyet gerçekleştirilecek. Resmi kurumların yanısıra İstanbul’daki Afyonlular’ın da Tanıtım Günleri’ne destek olacağı belirtiliyor.  
BAKAN EROĞLU ÖNERMİŞTİ
Afyonkarahisar’ın Feshane’de tanıtılması fikri, 2014 yılında da önerilmişti. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 9 Mayıs 2014’te şehirde esnaf ziyaretinde bulunmuştu. Eroğlu, ziyareti sırasında “Afyonkarahisar’ı, İstanbul Feshane’de tanıtalım. Gerekli görüşmeleri yapalım. Tanıtım için çok yararlı olur” demişti. >> Murat ARISOY’un haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi