Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Filistin’in Yanında Olmak İçin Müslüman Olmaya Gerek Yok”

İHH Şubesi Kadın Kollarından Elif Turan, Gazze’deki katliamlara karşı onurunu, insanlığını ve vicdanını kaybetmeyen insanlar olarak Filistin halkının yanında olduklarını belirtti. Turan, “Filistin’in yanında olmak için Müslüman olmaya gerek yok. Vicdan sahibi, insanlık onurunu yitirmemiş olmak yeterlidir.” dedi

İHH Şubesi Kadın Kollarından

 

“Filistin’in Yaninda Olmak Icin Musluman Olmaya Gerek Yok” (1)İnsani Yardım Derneği (İHH) Afyonkarahisar Şubesi’nce Anıtpark’ta Gazze’de sürdürülen soykırıma tepki amacıyla bugün akşam Anıtpark’ta dernek üyeleri aileleriyle birlikte oturma eylemi yaptı.

“GAZZE’DE KARDEŞLERİMİZ YALNIZ DEĞİL”

Dernek üyeleri adına İHH Şubesi Kadın Kollarından Elif Turan konuştu. Filistin davasının, Gazze’de herşeyini yitiren ve evladını  şehid veren ve bu imtihan karşısında hamd ve şükür eden ‘Senden ne gelecekse hamd olsun Ya Rab.’ diyen Gazzeli annenin duygularını anlayabilen annelerin davası olduğunu belirten Turan, “Bu dava; Evlatlarının ve torunlarının şehid haberini aldığında şükreden bir babanın, bir dedenin bir liderin duygularını anlayabilen babaların, dedelerin ve liderlerin davasıdır. Göçükler altından kan revan içinde çıkan, ‘Kanımız canımız sana feda olsun Ey Aksa.’ diyen yaşı küçük olup yüreği kocaman olan çocukları ve gençleri anlayabilen çocukların ve gençlerin davasıdır. Bu dava; Daha kendisi çocuk olmasına rağmen kardeşine yaşaması için hava verirken şehid olan küçük kızımızı anlayan kızların davasıdır. 214 gündür  bütün dünyanın gözleri önünde siyonist terör örgütü işgal çetesi İsrail, ABD’nin de desteğiyle insanlık adına ne varsa yakıp, yıkıp, tahrip ediyor. Buna karşı ise Gazze halkı dünyanın, tüm insanlığın insanlık onurunu şerefini kurtarmak için varoluş mücadelesi veriyor. Bizlerde bu direnişe destek vermek için 6 ayı aşkın bir süredir meydanlardayız. Kardeşlerimizin yalnız olmadığını dualarımızla, sloganlarımızla, açıklamalarımızla ve infaklarımızla bütün dünyaya ilan ediyoruz. Gazze’deki katliamlara karşı onurunu, insanlığını ve vicdanını kaybetmeyen insanlar olarak Filistin halkının yanındayız. Filistin’in yanında olmak için Müslüman olmaya gerek yok. Vicdan sahibi, insanlık onurunu yitirmemiş olmak yeterlidir.” dedi.

“GAZZE TÜM İNSANLIK BİR OKULA DÖNÜŞTÜ”

“Gazze savaşı; tüm algıları ve mevcut kavramları alt üst etmiştir. Uluslararası yapıların işlevsizliğini gün yüzüne çıkarmıştır. İnsan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, uluslar arası hukuk ne varsa hepsinin bir aldatmaca ve insanlığın köleleşmesinde kullanılan prangalar olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır. “ diyen Elif TUran, “Özgürlük, hürriyet, demokrasinin beşiği olduğunu iddia eden ABD ve Avrupa kendi söylemleri dışında düşünen insanların özgün tercihleri karşısında binlerce insanı tutuklayarak özgürlük demokrasi hürriyet kavramlarının küresel emperyalizmin elinde nasıl bir yalan, aldatmaca olduğunu da bizlere göstermiştir. Devasa haçlı ordusu karşısında Gazze’nin her yerinde müthiş bir şekilde direnen mücahitler başta olmak üzere onurlu vicdanlı filistin halkı kadınından çocuğuna yaşlısından gencine tüm imkânsızlara ve yalnızlığa rağmen tarih yazmaya devam ediyor. Onlar mücadeleleri ve ödedikleri bedeller ile örnek bir duruş sergilemeye devam ediyor. Gazze’de katliam var ama aynı zamanda izzetli bir direnişte var. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Aksa Tufanı, İsrail’in yenilmez ordusu ve istihbaratını yerle bir etti. Dünyanın bütün güçleri bir araya geldi ama bir avuç imanlı Kassam Tugaylarını yıkamadı. Gazze’deki direniş imanın ne büyük bir güç olduğunu bizlere göstermiştir. Batı’nın bizlere sunduğu modern köleliğin karşısında sadece Allah’a kul olmanın ne büyük bir şeref olduğunu Gazze’deki direniş bizlere göstermiştir.” diye konuştu.

“ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPALIM”

Elif Turan, sözlerine şöyle devam etti: “1948 yılından beri işgal edilmiş toprakların her tarafındaki Filistin halkına, dünyanın her yerindeki sabırlı ve mücahid Filistin halkına selam olsun. Kurban veren ve vermeye devam eden, dünyanın en dehşetli gücüne karşı kahramanca direnen Hamas’a selam olsun. Birbirine sabrı tavsiye eden imtihanlarını şükür vesilesi kılan ve cihadı bir şiar olarak benimseyen, teslim olmayı reddeden Filistin halkına selam olsun. Binlerce şehid veren, evlatlarının binlercesi tutsak alınan, yaralanan, tutuklanan, evlatlarını katliamlara, evlerin bombardımanlara ve toprak gaspına kurban veren Filistin halkına selam olsun. ‘Hiçbirşey yapamazsam boykot yapar, Gazze’de Müslümanların üzerine yağan bombalar, atılan kurşunlara finanse olanlara para kazandırmam.’ diyip dik duruş sergileyen ve çevresine de bunu anlatanla çabalayanlara selam olsun. Külli Boykot yaparken aynı zamanda külli infak da yapmak lazım diyip çevresini bilinçlendirmek üzere çalışmalar yapanlara selam olsun.Gazze’deki insanlık suçuna karşı çıktıkları için tutuklanan üniversiteli gençlerimize selam olsun. Gazze’yi gündemimizden düşürmeyelim.  Bu soykırıma tepkimizi yaptığımız eylemlerle gösterelim. Dualarımızda kardeşlerimizi unutmayalım. Elimizden ne geliyorsa yapalım. Eli kalem tutanlar bu davayı yazsın. Hitabeti güçlü olanlar bu davayı konuşsun. Herkes bir şey yapsın. Ama sakın sessiz kalmayalım. Çünkü sessizlik öldürüyor. Herkesin yaptığının ve yapması gerekirken yapmadıklarının hesabının sorulacağı o dehşetli kıyamet gününde yüzümüz kara olanlardan olmamak için, Allah’ın gazabına uğramamak için, Gazze’de suçsuz yere öldürülen sabilerin ahını almamak için mücadele etmek durumundayız. Aksi takdirde yarın huzuru mahşerde bunların hesabını vermek kolay olmayacaktır.”

“AKSA TUFANI İSLAM DÜNYASININ ÖZGÜRLÜK HİKAYESİDİR”

Katil çetesi ABD ve İsrail’in vahşette sınır tanımadığını Hamas yöneticilerinin aileleri, bmensuplarının aileleri ve yardım kuruluşlarının elemanlarını alçakça katlederek tüm dünyaya gösterdiğini belirten Turan, şöyle konuştu: “Katliamlarla bu onurlu halkı sindireceğini zannediyorlar. Kendi çocuklarının kanını halkının çocuklarından ayırmayan böyle yöneticileri olan bir halkı yenemeyeceksin ey katil sürüsü. Vallahi yenemeyeceksin, Billahi yenemeyeceksin. Bizler işgal, gasp ve terör çetesi olan İsrail ile her türlü ilişkiye hep karşı olduk ve karşı olmayı sürdüreceğiz. Ve bilhassa Gazze’de bu vahşi katliamlarını, soykırımını sürdürdüğü bir ortamda Siyonist çeteye yönelik ticarin tamamen durdurulması kararını onurlu bize yakışan anlamlı bir karar olduğunu düşünüyor ve bu kararı destekliyor, bedeli ne ise de ödemeye hazır olduğumuzu buradan ilan ediyoruz. Zalim Siyonistlerin katliamı karşısında çocukların ve kadınların feryadı arşı alayı titretiyor. Artık bu yaşananlara yüreklerimiz dayanmıyor. Bu sabilerin ahı tüm dünyayı yakacak. Ey İdareciler, Ey Ümmet, Ey Vicdan sahipleri bu katliamı durdurmak için daha fazla gayret etmeliyiz. Kardeşlerimiz katledilirken hiçbir şey olmamış gibi yaşamak, bu soykırımı normalleştirmek, bu soykırıma alışmak acı olduğu kadar yapılan zulme ortak olmaktır. Kendini İslam’a ve Mescidi Aksa’ya adamış Gazze halkına buradan tekrardan selamlarımızı iletiyoruz. Sizin izzetli duruşunuz tüm dünyayı hayran bırakıyor. Zalim Siyonistler yaptıklarının hesabını verecek ve cehenneme sürülecek. Sizler ise bu ödediğiniz bedel karşısında cennetin en güzel makamlarında ağırlanacaksınız inşallah. Buradan tekrar yüksek sesle ifade ediyoruz ki Mescid-i Aksa, Gazze ve tüm Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz.  Aksa Tufanı, İslam coğrafyasının özgürlük hikayesidir. Bu hikâyenin bütün kahramanlarını buradan bir kez daha selamlıyoruz. Kahrolsun ABD. Kahrolsun İsrail.  Kahrolsun küresel emperyalizm.Yaşasın Gazze direnişimiz. Yaşasın nehirden, denize özgür Filistin. Yaşasın küresel intifada.”“Filistin’in Yaninda Olmak Icin Musluman Olmaya Gerek Yok” (2)