Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gardiyanlıkta Mülakat Var Mı?

Gardiyan, cezaevi ve tutukevlerindeki mahkûmların belli başlı konularda ihtiyacını karşılamak ve güvenliği sağlamak amacıyla görev yapan kamu personeline verilen sıfattır.

Gardiyan, cezaevi ve tutukevlerindeki

Gardiyanlık mesleğine atanabilmek için mülakat var mıdır?

GARDİYANLAR KAMU PERSONELİDİR

Türkiye’de gardiyanlar resmî olarak infaz ve koruma memuru ismiyle de görev yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışırlar.  Ceza İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutukluların Ceza İnfaz Kurumlarının iç güvenliğini sağlamak ve rehabilite etmek ve cezaevi sonrası hayata hazırlanmasını sağlamakla görevlidirler. 657 sayılı DMK’ya bağlı olarak istihdam edilen kamu personelleridir.

3 AY TEORİK 2 AY UYGULAMALI EĞİTİM VERİLİR

Gardiyanlığa başvurabilmek için en az lise mezunu olmak KPSS’den 70 puanı geçebilmek gerekmektedir. Ayrıca erkek adaylarda en az 1.70 santimetre kadın adaylarda ise 1.60 santimetre boy şartı aranmaktadır. İstanbul, Ankara, Denizli, Erzurum ve Kahramanmaraş’ta bulunan Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezlerinde 3 ay teorik 2 ay uygulamalı eğitime tabi tutularak kadrolu ya da sözleşmeli olarak istihdam edilirler.

GARDİYANLIK ALIMI ÜÇ AŞAMALIDIR

Sözlü sınav olarak da bilinen mülakat aşamasında kişinin bilgi düzeyi ve diksiyonuna önem verilmektedir. İnfaz koruma memuru alımın üç aşamadan oluşmaktadır bunlar; başvuru değerlendirmesi, fiziki yeterlilik testi ve sözlü mülakattan oluşmaktadır.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti