DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440590-0,66%
Afyonkarahisar

KAPALI

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

“KOBİ Hastanesi, ilişkilerinin gelişmesi için fırsat”

“KOBİ Hastanesi, ilişkilerinin gelişmesi için fırsat”

ABONE OL
9 Ağustos 2019 11:53
“KOBİ Hastanesi, ilişkilerinin gelişmesi için fırsat”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Hibe Programı çerçevesinde kazandığı KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı Projesi’ndeki ilk yurtdışı ziyareti gerçekleştirildi.
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Anlıak, Ekrem Demirel, Fatih Şapcı ve Yücel Albay ile ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol’un katıldığı program kapsamında proje ortağı Siauliai Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası’nın yanı sıra üretim ve satış alanında öne çıkan firmalar da ziyaret edildi. Program dahilinde ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilerek Afyonkarahisar’ın ihracatının geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapıldı.
“ÜLKELERDEN
KARŞILIKLI DESTEK”
ATSO heyetinin Siauliai Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası ziyareti sırasında bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye ve Litvanya arasındaki ikili ilişkilerin tarihçesine atıf yaptı. Serteser, “Bu gün burada, ikili ilişkileri resmi olarak 1930 yılında imzalanan dostluk anlaşması ile başlayan ve bu güne kadar gelişerek devam eden iki ülkenin temsilcileri olarak bulunmaktayız. Türkiye, Litvanya’nın 1940 yılında SSCB tarafından işgalini, müteakiben de ilhakını tanımamış; Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonra Türkiye ile Litvanya arasındaki diplomatik ilişkiler 3 Eylül 1991 tarihinde yeniden tesis edilmiştir. Türkiye ile Litvanya arasındaki siyasi ilişkiler olumlu bir seyir izlemektedir. Türkiye’nin Litvanya’nın NATO üyeliğini, Litvanya’nın Türkiye’nin AB üyeliğini desteklemesi iki ülke arasında işbirliği ve görüş alışverişini hızla artırmıştır.” dedi.
“EKONOMİ, COĞRAFYALARIN CAN DAMARI”
İki ülkenin de birbirine destek olduğunu hatırlatan Serteser, “Globalleşen dünyada bu gün ekonomi her coğrafyanın can damarı haline geldiğinden, iki ülke arasındaki karşılıklı desteği ekonomilerimize tam anlamıyla yansıtmayı bizler iş adamları ve Ticaret ve Sanayi Odaları için bir görev olarak benimsememiz gerektiğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.
“UZUN
SOLUKLU OLSUN”
Serteser, konuşmasını şu vurgularla bitirdi:
“KOBİ Hastanesi ve Avrupa Ağı projemizin, birbirine daima destek olmuş bu iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilerin daha da geliştirilmesi için çok önemli bir fırsat olduğu kanaatindeyim. Umalım ki bu proje, her iki tarafın da fayda ve kar sağlayacağı uzun süreli yeni ticari ilişkilerin, iki ülkenin karşılıklı kalkınmasının ve iki ülke halkının kültürel ve ekonomik entegrasyonunu hızlandıracak bir vesile olsun. Projeye ve iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yolunda şimdiye kadar gösterdiğiniz ve bu günden sonra göstereceğiniz çabaların unutulmayacağını bilmenizi isterim. Dilerim bu proje gelecekte gerçekleşecek çok daha büyük işlerin başlangıcı olsun.”
Siauliai Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası Genel Koordinatörü AlfredasJanuska da ATSO heyetini Litvanya’da görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol da ATSO’nun faaliyetleri hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Son derece verimli geçen Litvanya ziyaretinin ardından ATSO heyeti yurda döndü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.