Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavı heyecanı başladı

Anadolu Üniversitesinin köklü ve başarılı fakültelerinin başında gelen Güzel Sanatlar Fakültesi yetenek sınavları başladı.

Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavı heyecanı başladı

31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde çevrim içi yapılan müracaatların ardından adaylar Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi olmak için yetenek sınavlarında ter döktü. Rekor başvuru sayısına ulaşılan yetenek sınavlarında Çizgi Film ve Animasyon Bölümüne 1300’e yakın kişi başvurarak en çok tercih edilen bölüm oldu. Çizgi Film ve Animasyon Bölümünün ardından sırasıyla Grafik Sanatlar, Resim, Heykel, Seramik, Baskı Sanatları ve Cam Bölümü adaylar tarafından tercih edildi. Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine toplamda 2355 aday öğrenci başvuru yaptı. Sınav sonuçlarına göre ise engelli, KKTC ve yabancı uyruklu öğrenciler dahil olmak üzere toplamda 210 öğrenci GSF’de öğrenim görmeye hak kazanacak.

Anadolu Üniversitesi Sanata Destek Burslarıyla da GSF öğrencilerinin yanında
Yetenek sınavlarını başarıyla geçip Anadolu Üniversitesine kayıt yaptıran öğrenciler için kaliteli ve nitelikli eğitimin yanı sıra pek çok imkan sunuluyor. Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal’ın girişimleriyle başlatılan “Eğitimi Destekleme Vakfı (EDEV) Anadolu Üniversitesi Sanata Destek Bursları” GSF öğrencilerine uluslararası sanat organizasyonlarına katılım imkânı sağlıyor. Anadolu Sanata Destek Bursu çerçevesinde GSF özel yetenek sınavında bölüm bazında en yüksek puanı alarak bir bölüme birincilikle yerleşen öğrencilere, uluslararası sanat organizasyonlarına (Venedik Bienali vb.) 15.000 TL’ye kadar katılım desteği, yemekhanede 9 ay boyunca (Ekim-Haziran) 3 öğün ücretsiz yararlanma imkânı sunuluyor.