Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hakan Fidan Kaç Yaşında Ve Kaç Dil Biliyor?

Hakan Fidan kaç yaşında ve kaç dil biliyor? Sorusu bugün internette ne çok arananlar listesinde yer aldı. Peki, Hakan Fidan kimdir? Kaç yaşında ve kaç dil biliyor? Neden bugün internette en çok arananlar listesinde yer aldı? Tüm bu soruların  yanıtı haberimizde.

Hakan Fidan Kaç Yaşında Ve Kaç Dil Biliyor?

28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kurulan kabinede Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan, daha önce MİT Müsteşarı olarak görev yapıyordu.

HAKAN FİDAN KİMDİR?

28 Mayıs 2023 günü ikinci turu yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kurulan kabinede Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan, 1968’de ( 55) yaşında Ankara Hamamönü’nde doğdu.

Kara Kuvvetleri Muhabere Okulu ve Kara Kuvvetleri Dil Okulu’ndan mezun olan Fidan, akademik tahsilinin büyük kısmını Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) görevi esnasında yaptı. Yurtdışı NATO görevi sırasında University of Maryland University College’da Siyaset ve Yönetim Bilimi alanında lisansını tamamladı. Ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı.

TSK’daki hizmetini müteakip akademik hayata yoğunlaşan Fidan, Hacettepe ve Bilkent Üniversitelerinde uluslararası ilişkiler alanında dersler verdi.

Devlet kademelerinde dış politika ve güvenlik alanlarında kritik görevlere getirildi. Sırasıyla Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) Başkanı, Başbakanlık Dış Politika ve Güvenlik Konularından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi, Başbakan Özel Temsilcisi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşar Yardımcısı, MİT Müsteşarı/Başkanı ve Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi görevlerinde bulundu. 27 Mayıs 2010’da MİT Müsteşarı olarak atanan Fidan 13 yıl bu görevde kaldı. Fidan ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Devlet Üstün Hizmet Madalyası”yla onurlandırıldı. Fidan, evli ve üç çocuk babasıdır.

 

HAKAN FİDAN KAÇ DİL BİLİYOR?

Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan’ın iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.