“Halkın emrinde ve hizmetindeyim”

“Halkın emrinde ve hizmetindeyim”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, İl Başkanı olarak halkın emrinde ve hizmetinde olacağını söyledi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sandıklı ve Dinar ilçeleri Gençlik Kolları Başkanlıklarının 6. Olağan kongreleri gerçekleştirildi.
DİNAR VE SANDIKLI’DA MEVCUT
BAŞKANLAR
GÜVEN TAZELEDİ
“Gençsin Önde Yürü İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla süre gelen AK Parti 6. Olağan Gençlik Kolları Kongre süreci hızla tamamlanıyor. Sandıklı ve Dinar ilçeleri Gençlik Kolları Başkanlıklarının kongreleri pandemi kurallarına uygun şekilde yapıldı. Kongrelere; İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, Gençlik Kolları Ege Bölge Koordinatörü ve MKYK Üyesi Coşkun Keklik, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, İlçe Koordinatörlüleri Fahrettin Zobalı, Kadir Meriç Tarkan ve çok sayıda partili katıldı. AK Parti Sandıklı Gençlik Kolları Başkanlığına mevcut Başkan Ahmet Aktürk, Dinar İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına da mevcut Başkan Hasan Gölcük güven tazeledi.
“KONGRELER 2023 ZAFERİ ÖNCESİ EKİP HAZIRLIĞI”
AK Parti Dinar ve Sandıklı İlçe Gençlik Kolları kongrelerinde konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, kongreleri bayram günleri olarak tanımladı. Uluçay, “Bayramlar ise elbette coşkunun ve heyecanın doruğa çıktığı günlerdir. Bu kongrelerimiz aynı zamanda partimizin kurumsal kimliğinin iyice pekişmesinin ülkeye hizmet yolunda üretilecek çabalar ve fikirlerinin projelerine dönüştürülmesinin adıdır. Kongreler AK Parti’de bir bahar aşısıdır. Biz siyasetçiler kongreleri genellikle bir bayrak yarışına benzetiriz. Bizde kongrelerin kazananı olur ama kaybedeni olmaz. Kıymetli kardeşlerim bizim kongrelerimizde yeni isimler ortaya çıkabilir. Bir önceki dönemde yönetim içinde bulunanların bir kısmı değiştirilebilir ya da yeniden görev alabilirle. Ancak ne olursa olsun sonuçta her kongre bir başlangıçtır, bir tazelenmedir. Bu kongremiz de 2023 zaferi öncesi oluşacak ekibin hazırlığıdır. Halkımıza yapacağımız hizmetlerin hazırlığıdır.” dedi.
TEŞKİLATLARA ÜYE SAYISINDA
MAHCUP OLMAMA HATIRLATMASI
AK Parti ailesi olarak kongrelerden elde ettikleri heyecan, coşku ve tazelenme ile hep birlikte yeni hedeflere yürüyeceklerini belirten Uluçay, “Hükümetimiz ve Belediyemizin yaptığı yatırımları biliyorsunuz. Bu yatırımların devam etmesi ve siz genç nesillere daha iyi gelecek sunmak için 2023 hedefleri doğrultusunda birliğimizi beraberliğimizi asla bozmayalım. Şifa şehri olan ilçemizde 7 bin 345 genç seçmenimiz varken maalesef sadece 272 genç üyemiz var. Cumhurbaşkanımızın 3 Kasım 2020 de üye sayımızı açıkladığı toplantıda bizleri mahcup etmemenizi istiyorum. Sizin vereceğiniz üye desteği, Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirecek ve mazlumların sesini haykırırken zalimlere daha yüksek sesle konuşacak. Ben İl Başkanı olarak her zaman halkımızın emrinde ve hizmetinde olacağım. Dua ve desteklerinizi bekliyor, kongremizin tekrar hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
“GENÇLER OLMADAN BAŞARI ELDE
EDİLEMEZ”
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan konuşmasında, Türkiye gibi büyük bir sevdayı yüreğinde taşıyan, milletin bağrından çıkmış yerli ve milli yolu sürdüren Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda ilerlediklerini vurgulayarak, “Reisimizin yolunda iradeli, çalışkan, dürüst bir şekilde dimdik durmaya çalışan gençleriz. Siyasetinde gençlere yer vermeyen hiçbir parti başarılı olamaz ve Bugün AK Parti’yi AK Parti yapan Recep Tayyip Erdoğan’ı bugünlere getiren kadınlarımız ve gençlerimizdir.” şeklinde konuştu.
“KUTLU YÜRÜYÜŞ MİLLETLE BİRLİKTE SÜRDÜRÜLECEK”
AK Parti Gençlik Kolları Ege Bölge Koordinatörü ve MKYK Üyesi Coşkun Keklik, Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gençlerimizden aldığımız ilhamla 2023 hedeflerimizi ilan ettik. Hayata geçirmenin mücadelesini verdik. Yeni nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını emanet ediyoruz.” sözlerini hatırlattı. Kekli şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere böylesine güvenmektedir. Attığı her adımda gençleri düşünen bir Cumhurbaşkanımız olduğu için gerçekten çok şanslıyız. Biz Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşı olmaktan büyük bir onur duyuyoruz.”
“BİRLİK VE BERABERLİKLE
MİLLETİN DEĞERLERİ SAVUNULUYOR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, gençlerin yaşı nedeniyle bazı şeyleri yaşamadıkları için kendilerine anlatılan bazı şeylerin onlara hikâye gibi geldiğini kaydetti. Yurdunuseven şöyle konuştu: “Geçmişte yaşananlar sizlere anlatıldığı zaman bazen hikâye gibi geliyor. Ancak bunları bilmenizi istiyorum. Geçmişte ciddi sorunlar yaşayan bir ülkede yaşıyorduk. En ufak bir konuda krizlerin yaşandığı, her gün yeni devalüasyonların yaşandığı, işsizliğin ve yoksulluğun olduğu bir ülkede yaşıyorduk ve bunların ardından bir IMF memuru gelir bu ülkenin Başbakanına emir verir, talimatlarını yaptırır, onun ardından yüksek faizli krediyi verir ve giderdi. Yani halkın seçtiği lider yabancı bir memurdan emir alır ve yetkisiz hale gelirdi. Bu yüzden bu günleri bir daha yaşamamak adına birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Gençlik bizim dinamomuzdur. Siz bizleri desteklenmezseniz, Kadın Kolları destek olmazsa teşkilatımız destek olmazsa biz bir hiçiz. Sizler destek veriyorsunuz ki bizler bu aziz milletin değerlerini savunuyoruz. Eğer birlik ve beraberlik içinde olursak geçmişte yaşadığımız bu soruların hiçbirini yaşamayız. Cumhurbaşkanımızın 1994’ten bugüne kadarki başarısının en büyük etkeni etrafındaki gençler ve kadınlardır. O insanlarla bir aile gibi olmasıdır. Gençler teknolojiye ayak uydurmak zorundayız. Sosyal medya konusunda etkin olmanızı istiyorum.”
Programda Sandıklı İlçe Başkanı Osman Işık, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Dinar İlçe Başkanı İdris Er, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı ve her iki ilçenin Gençlik Kolları Başkanları da birer konuşma yaptı. >> Kocatepe Haber Merkezi

 

ÖZKAYA’DAN ESKİ VEKİL ÖZKAL’A AÇIK GÖNDERME

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya kongrelerde yaptığı konuşmada, “Bazen beraber yol yürüdüğümüz arkadaşlardan bazıları makam sahipliğine düşüp kendi başına kalınca söylediklerini duyup şaşırıyorum. Cumhurbaşkanımız ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı Afyon’un yukarı mahallelerinde ben tanıttım diyor. İnsanın bu kadar büyük bir egosunun olması için kendisinin kontrol duşu kalması lazımdır.” sözleriyle başladı. DEVA Partisi’ne katılan eski Milletvekili Hatice Özkal’a yönelik, “Çıkın bakalım orada sizi ne kadar tanıyorlar? Recep Tayyip Erdoğan’ı ne kadar tanıyorlar? İnsan kıyas yaparken akla uygun bir kıyas yapar, haddini bilir. Haddini bilmemek en büyük zafiyettir.” sözleriyle tepki koydu. Özkaya şunları kaydetti: “Sen bu parti ile bir noktaya geldin. Her birimiz bir değer olabiliriz, bilgi birikimimiz olabilir, tecrübelerimiz olur amenna ama bu gücü kuvveti bu iktidar ile elde ediyoruz. Parti iktidarda olduğu için yapabiliyoruz. Bugün CHP’nin Belediyesi’nde bir iş yap bakalım yapabiliyor musun? Git bakalım öyle bir yeteneğin varsa görelim seni. Hani diyorlar ya hedef Kızıl Elma diye, hedef bu milletin mutluluğu, Ortadoğu’nun huzurudur. Bunun içinde 100 yılda 200 yılda gelen bir lider ile çalışma fırsatı buluyoruz. Cumhurbaşkanımız ile çalışmak bizim için büyük bir gururdur, büyük bir şereftir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi