Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hazar Ergüçlü Hangi Üniversitede Okudu?

Ünlü Oyuncu Hazar Ergüçlü’nün mezun olduğu üniversite ve eğitim durumu nedir?

Ünlü Oyuncu Hazar Ergüçlü’nün

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1993 tarihinde yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) dünyaya geldi. Ergüçlü, Kıbrıs Türkü oyuncudur.

OYUNCULUĞA GÖLGELER VE SURETLER FİLMİYLE BAŞLADI

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde gençlere yönelik tiyatro çalışmaları yapan Hazar Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği Gölgeler ve Suretler adlı sinema filmiyle profesyonel oyunculuğa adım attı. 7 Eylül 2011 tarihinde Kanal D’de yayımlanmaya başlayan Kuzey Güney adlı dizide canlandırdığı “Simay Canay” karakteri ile televizyonda görünmeye başladı. Dizinin kadrosunda Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy, Öykü Karayel yer almaktadır. Dizi, Haziran 2013’te final yaptı. 2013-2015 yılları arasında Star TV’de yayımlanan Medcezir dizisinde başrollerden biri olarak “Eylül Buluter” karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Taner Ölmez ve Barış Falay’dır. Dizi, 2015 yılında final yaptı.

Hazar Ergüçlü Hangi Üniversitede Okudu

ANALAR VE ANNELER DİZİSİNDE KADER KARAKTERİNİ OYNADI

Analar ve Anneler dizisinde “Kader” adlı karakteri canlandırmıştır. Dizinin kadrosunda Sinem Kobal, Okan Yalabık, Metin Akdülger, Binnur Kaya ve Ulaş Tuna Astepe gibi isimler yer alıyor. 2016 yılında Star TV’de yayımlanan Yüksek Sosyete dizisinde başrol olarak “Cansu Koran” karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay ve Zuhal Olcay’dır. 2017-2018 yılları arasında Star TV’de yayımlanan Hayat Sırları adlı dizide başrol olarak “Seher Kuzgun” karakterini canlandırdı. Dizinin diğer başrolleri ise Ekin Koç, Ahmet Mümtaz Taylan, Devrim Yakut ve Olgun Toker’dir. 2017 yılında Kar filminde “Müzeyyen” karakterini canlandırarak büyük beğeni toplayan oyuncu 2018 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Ahlât Ağacı filminde ise “Hatice” karakterine hayat verdi. 2018 yılında dijital içerik platformu olan BluTV’de yayımlanan Dudullu Postası adlı dizide “Melis” karakterini canlandırdı. Dizinin kadrosunda Taner Ölmez, Güven Kıraç, Bülent Şakrak, Ahmet Rıfat Şungar ve Aslı Bekiroğlu gibi isimler yer almaktadır. İlk sezonu, 2018 yılı Aralık ayında yayımlanan Netflix yapımı ilk Türk dizisi olan Hakan: Muhafız’da dört sezon boyunca başrollerden biri olarak “Zeynep Erman” karakterini canlandırdı. Dizinin kadrosunda ise Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Ayça Ayşin Turan, Taner Ölmez, Engin Öztürk, Funda Eryiğit, Boran Kuzum, Ayşe Melike Çerçi, Miray Daner, Saygın Soysal bulunuyorlar.

REEBOK MARKASININ REKLAM YÜZÜ OLDU

2019 yılında BBC dizisi olan The Mallorca Files adlı dizide “Azra Bolat” karakteriyle konuk oyuncu olarak bulundu. 2020 yılında Reebok markasının reklam yüzü oldu. 2020 yılının Kasım ayında Show TV’de yayımlanmaya başlayan ve 1 sezon süren Alev Alev dizisinde başrollerden biri olarak bir yangın ile hem fiziksel görünümü hem de hayata bakışı değişen “Çiçek Görgülü” karakterine hayat verdi. Dizinin kadrosunda Demet Evgar, Dilan Çiçek Deniz, Cihangir Ceyhan, Berkay Ateş ve Zuhal Olcay gibi isimler yer aldı. Dizi, Mayıs 2021’de final yaparak sona erdi. Kasım 2021’de BluTV’de yayımlanan ‘The Affair’ uyarlaması ‘Saklı’ dizisinde “Aslı” karakteriyle başrol oynadı. Dizide başrolde Hazar Ergüçlü’ye Ahmet Rıfat Şungar, Defne Kayalar ve Fırat Çelik eşlik ediyor. Funda Eryiğit ve Kubilay Tunçer ile birlikte Timsah Ateşi isimli tiyatro oyununda “Fianna” karakteriyle yer almaktadır. 2022 yılında We Are The Walkers markasının yüzü olarak “Yürüyoruz Dimi” sloganıyla reklam filminde yer aldı. Hazar Ergüçlü’nün “Sümbül” rolüyle başrolünde yer aldığı Gönül filmi 10 Ağustos 2022’de Netflix platformunda yayımlandı ve film, yayına girdiği tarihten bu yana ilk haftada 2,5 milyon saat izlenerek Netflix’in dünyada en çok izlenen 10 yapımı arasında yerini aldı. Hazar Ergüçlü’nün “Ece” karakterini oynadığı, Kubilay Aka ile başrolleri paylaştığı “Love Snack” uyarlaması Sadece Arkadaşız dizisi, Eylül 2022’den itibaren Exxen’de 15 dakikalık bölümler hâlinde yayımlanıyor. Hazar Ergüçlü; 2022 yılında Show TV’de yayımlanan Ulaş Tuna Astepe, Tansel Öngel ve Hande Doğandemir gibi isimleri buluşturan ve Çiğdem Bozali’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “New Amsterdam” uyarlaması olan Hayat Bugün dizisinde Onkoloji Uzmanı Doçent Doktor “Suzan Mayer” karakterini oynadı.

SİNEMAYA DESTEK VEREN KİŞİLERDEN BİRİDİR

Hazar Ergüçlü, oyunculuk kariyerinin yanı sıra sinemaya destek veren isimler arasında da yer almaktadır. Hazar Ergüçlü’nün yapımcısı olduğu ilk film ‘Beni Sevenler Listesi’ 40. İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale En İyi Film Ödülü ile ayrıldı. Hazar Ergüçlü aynı zamanda yapımcısı olduğu Bomboş filminde “Nazlı” karakteriyle konuk oyuncu olarak da yer aldı. Hazar Ergüçlü, Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim gördü.