Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hem Fiziksel Aktivite Yapıyorlar Hem Sosyalleşiyorlar

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, özel gereksinimli öğrencilerlebirlikte Afyonkarahisar’da ilk kez uygulanan “Atlı Terapi” (Hipoterapi) etkinliğine katıldı

Hem Fiziksel Aktivite Yapıyorlar Hem Sosyalleşiyorlar

Hem fiziksel aktivede yapiyorlar hem sosyallesiyorlar (6)Afyonkarahisar Sedat Gökdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri şehirde gereksinimli öğrenciler için başlatılan atlı terapi (hipoterapi) etkinliğinde bir araya geldi. Programa, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Betül Ersöz Özcan ve Hayati Duman, Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Fizyoterapisti Kevser Akbulut ile Sedat Gökdemir Eğitim Uygulama Okulu idarecileri ve öğretmenleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Sünnetci, etkinliğin ardından yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:
“Biz hipoterapi ile hem özel gereksinimli öğrencilerimizin ev veya okul ortamı dışında farklı bir ortamda bir araya gelerek sosyalleşmelerini hem de fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunulmasını amaçlamaktayız. Öğrencilerimiz bu kulübe gelerek, at ile terapi yöntemi ile eğlenerek sosyalleşme imkanı bulmaktalar. Bugün itibari ile Sedat Gökdemir Özel Eğitim Uygulama Okulu ile başlayan etkinliğimiz dönüşümlü olarak diğer özel eğitim okulları öğrencilerinin katılımları ile devam edecektir. İşbirlikleri ve destekleri için, Atlı Spor Kulübü işletmecisi Mehmet Karakol’a ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.”