Afyonkarahisar’da ulaşımda fiziki şartların iyileştirilmesi, vatandaşlara daha güvenli bir ulaşım imkânı sağlanabilmesi amacıyla Afyonkarahisar İl Özel İdaresinin çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi.
Açıklamada; “Hocalar İlçesinde yapımı devam eden sıcak asfalt çalışması ile Hocalar ilçe merkezi ile Akçadere, Kozluca, Çalca, Yağcı ve Uluköy köyleri artık daha ulaşılabilir olacak. Bölgenin ilk sıcak asfalt çalışması olacak olan ve genişletme çalışmaları tamamlanan yolda ayrıca Çalca köyü kesiminde 1,3 kilometre çevre yolu da inşa edilerek yol köy dışına taşındı. Toplamda 13,5 kilometre olarak sıcak asfalt çalışması yapılacak olan yolda, 10,5 kilometrelik çalışma tamamlandı. Yolun tamamlanması için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.” denildi.