Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyon tarihinin en büyük katılımlı yarışları tamamlandı

164 sporcunun katıldığı Zafer Bayramı yüzme şenlikleri, 7-8 / 9-10 yaş ulusal gelişim projesi, 11-12 yaş 3. Vize, 13+ performans tespit müsabakalarında 621 müsabaka yapıldı.

Afyon tarihinin en büyük katılımlı yarışları tamamlandı

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Yüzme İl Temsilciliği tarafından Büyük Taarruzun 101. Yılında Afyon tarihinin en büyük katılımlı yüzme yarışmaları düzenlendi. Yarışmalara 5 kulüp, 86 kadın ve 78 erkek olmak üzere 164 sporcu katıldı. Yarı olimpik yüzme havuzunun açılmasından itibaren Afyonkarahisar’da en çok tercih edilen branşlardan olan yüzme sporunda performans sporcularının yetişmesine büyük önem veriliyor.


Müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, “Bu sene katılımın yüksek olduğu performans yarışması düzenledik. Amacımız Afyon’da yüzme sporunu geliştirerek performans sporcu sayısını artırmak. Bu amaçla İl Müdürlüğü olarak bütün imkanlarımızı, tesislerimizi, antrenörlerimizi seferber ettik” şeklinde konuştu.
Erşen, müsabakalarda emeği geçen tüm, yüzme il temsilcilisine, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline ve hakemlere teşekkür ederek, müsabakalara katılan sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.
Yüzme yarışmalarında başarılı olan sporcular Türkiye genelinde düzenlenecek olan yarışmalara katılabilecek.