Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Hukukun Tarafsızlığı İçin Baro Siyasi Partilerden Uzak Durmalı”

Zafer Partisi İl Başkanı Av. Ahmet Bilal Öztürk, hukukun bağımsız ve tarafsız olduğunu göstermek adına baro yönetiminin özellikle siyasi partilerden uzak durması beklentisini açıkladı.

Zafer Partisi İl Başkanı

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Ahmet Bilal Öztürk, AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan Baro Başkanı Av. Turgay Şahin’in Eylül ayında Baro Başkanlığı görev süresinin dolmasına rağmen istifa etmeyeceği kararını doğru bulmadığını açıkladı.

Zafer Partisi İl Başkanı Av. Av. Ahmet Bilal Öztürk, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı olarak atanan ve aynı zamanda Afyon Baro Başkanı olan Turgay Şahin’in, Eylül ayında görev süresinin sona ermesi nedeniyle Baro Başkanlığından istifa etmeyeceğine dair açıklamada bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Bizler, Turgay Bey’in Baro Başkanı olmasına rağmen ne kadar koyu bir AKP destekçisi olduğunu biliyorduk. Ancak il başkanlığı görevinden sonra baro başkanlığını bırakmak istememesi pervasızca bir davranış olup, ülkedeki siyasi anlayışın hangi noktalara geldiğini göstermektedir. Bir koltukta iki karpuz olmaz Turgay Bey. Hukuku temsil eden kutsal Afyon Barosu’nun başında bir siyasi partinin il başkanının bulunması ne kadar etik olabilir? Hukukun bağımsız ve tarafsız olduğunu göstermek adına baro yönetiminin özellikle siyasi partilerden uzak durmasını beklerdik. Bu eleştirilerimiz yalnızca Turgay Şahin’e yönelik değil, aynı zamanda biz dahil olmak üzere diğer tüm siyasi partililerin üzerinde durması gereken önemli bir konudur. Hukukun bağımsızlığını ve tarafsızlığını korumanın, demokratik bir toplumun temellerinden biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Turgay Şahin’in almış olduğu bu kararı büyük bir şaşkınlıkla kınıyoruz. Hukuka siyasetin karışmaması gerektiğine olan inancımız tamdır.”