Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İbrahim Tatlıses Kaç Kez Evlendi?

Şarkıcı, oyuncu, yapımcı ve iş insanı İbrahim Tatlıses, doğum adıyla İbrahim Tatlı’nın kaç kez evlendiği bazı zamanlarda gündem oluyor.

Şarkıcı, oyuncu, yapımcı ve

TÜRKİYE’DE LAKABI İMPARATOR

İbrahim Tatlıses, (İbrahim Tatlı) 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da dünyaya gelen; Şarkıcı, yapımcı, oyuncu, yönetmen, televizyon programcısı ve iş insanıdır. Ayağında Kundura türküsü ile ünlenen İbrahim Tatlıses, günümüze kadar 30’dan fazla albüm çıkarmış, birçok filmde oyuncu ve yönetmen olarak bulunmuştur. Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan ile Orta Doğu’da da tanınmaktadır. Türkiye’de lakabı imparator’dur. Tatlıses’in sanatçılığın dışında gıda, turizm, inşaat, iletişim tv kanalı, radyo istasyonu, ulaşım gibi birçok alanda da yatırımı vardır.

14 MART 2011’DE SİLAHLI SALDIRIYA UĞRADI

İbrahim Tatlıses 14 Mart 2011 tarihinde program çıkışı uğradığı silahlı saldırıdan ağır yaralı olarak kurtuldu. Suikast girişiminden 9 yıl sonra Tatlıses, 14 Kasım 2020 – 18 Mayıs 2022 tarihleri arasında tekrar Star TV’de yayımlanan ve 43 bölüm süren İbo Show programını sundu. Reytinglerinin düşük olduğu sebebiyle bir süre boyunca yayıncı kanal bulamadığı iddia edilen programın 2023 itibarıyla Tatlıses TV’de yayımlanacağı açıklandı.

YEDİ ÇOCUKLU BİR AİLENİN EN BÜYÜĞÜDÜR

İbrahim Tatlıses, 1952 yılında Şanlıurfa’da kendi tabiriyle bir mağarada ciğerci Ahmet Tatlı’yla karısı Leyla’nın yedi çocuğunun en büyüğü olarak dünyaya geldi. İbrahim Tatlıses’in babası Arap, annesi Kürt kökenlidir. Zaman zaman etnik kimliği ilgili olarak kendisi farklı açıklamalarda bulunmuştur. İbrahim Tatlıses, Kanal D’de yayınlanan bir programda kendinizi ne olarak ifade ediyorsunuz sorusuna “Babam Arap, anam Kürt, ben ise Türk’üm.” diye cevap vermiştir. 2005 yılında Erbil konserinde ise Tatlıses “Babam Türk, annem Kürt, ben Türk oğlu Türk’üm. Size Türkiye’den selam getirdim.” diyerek izleyenleri selamlamıştır. Tatlıses doğduğunda babası cezaevinde idi. Hiçbir zaman okula gitmedi. Daha sonra neden okuyamadığı sorulduğunda “Urfa’da sanki Oxford vardı da biz mi gitmedik?” yanıtını verdi. Çocuk yaşlarda çalışmaya başlayan İbrahim Tatlıses, su satmış, çığırtkanlık yapmıştır. İbrahim Tatlıses, inşaatlarda soğuk demir ustalığı yapmıştır. İnşaatta türkü söylerken Adanalı bir sinemacı tarafından keşfedildi. İlk başlarda Adana’da daha sonra Ankara’ya gelerek burada gazinolarda, pavyonlarda sahne aldı. 1974 yılında Ankara’daki Kınalı Pavyon’da söylediği “Ayağında Kundura” ile ünlenerek önce Ankara Radyosu’na, sonra da bir yılbaşı gecesi televizyona çıktı. 1970’li yılların ortalarına doğru İstanbul’a geçerek burada sahne almaya başladı. Kendisine soyadını veren müzisyen Yılmaz Tatlıses ile tanıştı.

İBRAHİM TATLISES’İN RESMİ NİKÂHLI EŞİ KİM?

71 yaşında olan İbrahim Tatlıses, kimi zaman özel hayatı ve evlilikleri gündeme geldi. İbrahim Tatlıses daha önce 4 kez evlendi. Ayşegül Yıldız ve Perihan Savaş ile resmi nikâh kıydı. İmam nikâhlı eşleri ise Adalet Hanım ve Derna Tuna oldu.