Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İGM Ekim ayı toplantıları sürüyor

İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının ikinci birleşiminde gündem maddeleri görüşüldü.

İGM Ekim ayı toplantıları sürüyor

İl Genel Meclisi (İGM) Ekim ayı toplantılarının ikincisi Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın Başkanlığında bugün tamamlandı.
ÖNCE GÜNDEM DIŞI MADDELER GÖRÜŞÜLDÜ
Toplantı gündem dışı bir maddenin okutulup rapor hazırlanması için ilgili komisyonlara gönderilmesiyle devam etti. Gündemin 9’ncu maddesinde yer alan Çay ve Bolvadin İlçeleri ile Dişli ve Özburun Beldelerine içme kullanma ve endüstri suyu sağlanması ile ilgili olarak imzalanan protokol gereği, Çay Barajı ve Bolvadin İçme suyu temini projesi kapsamındaki köyler için, İl Özel İdaresi payına düşen hissenin geri ödemesi için, ödenek aktarılması talebi komisyonlarda görüşülecek. Çobanlar İlçesi Yeni Mahallesinde bulunan, mülkiyet İl Özel İdaresine ait olan ve üzerinde Büşra Özen Anaokulu yer alan, 105 ada 17 parsel numaralı, 2.264.37 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, eğitim tesis alanı olarak kullanılmak amacıyla, tahsis edilmesi talebi oybirliğiyle ilgili komisyonlara gönderildi.
ÇOBANLAR’DA OKULLARA YER TAHSİS TALEBİ KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK
Çobanlar İlçesi Yavuz Selim Mahallesinde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan ve üzerinde Atatürk İlkokulu ile Yavuz Selim Ortaokulu yer alan, 742 ada 211 parsel numaralı, 6.716.85 metrekare yüzölçümlü taşınmazın. 4.750,00 metrekaresinin eğitim tesis alanı Atatürk İlkokulu ile 1.966.85 metrekaresinin eğitim tesis alanı Yavuz Selim Ortaokulu olarak kullanılmak amacıyla tahsis talebi önce komisyonda görüşülecek. Çobanlar İlçesi Bucak Mahallesinde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan ve üzerinde Fatih İlkokulu yer alan, 665 ada 359 parsel numaralı, 3.305.70 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, eğitim tesis alanı Fatih İlkokulu olarak kullanılmak amacıyla tahsis edilmesi konusu oybirliğiyle ilgili komisyonlara gönderildi.
KÜTÜPHANE YAPIMI İÇİN TAHSİS KONUSU KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK
İl merkezinde Karaman Mahallesinde bulunan, 213,22 metrekare hissesi İl Özel İdaresine ait 4944 ada 12 parsel numaralı 1.165.37 metrekare yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazda bulunan, 213,22 metrekare yüzölçümlü İl Özel İdaresi hissesinin “İl Halk Kütüphanesi” yapmak amacıyla tahsis edilmesi konusu oybirliğiyle komisyonlara gönderildi.
KOMİSYON RAPORU OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Sinanpaşa İlçesine bağlı Balmahmut Köyünde yer alan, tapusunda Bartlayık Mevkii, 1316,1317, 1970 ve 1971 parsel numarası ile kayıtlı mülkiyeti AKH Enerji ve İnşaat Sanayi Ticaret Ltd.’ye ait toplam 60.512.80 metrekarelik taşınmazlar üzerinde Güneş Eneıji Santrali, Tarım ve Hayvancılık Alanı amaçlı hazırlanan, imar planı ve eklerinin onaylanması talebini uygun gören komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.