DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3636330,33%
Afyonkarahisar
21°

PARÇALI BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

İGM’de Mart ayı toplantıları sürüyor

ABONE OL
8 Mart 2012 14:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İGM’de Mart ayı toplantıları sürüyor

İGM Mart ayı toplantıları devam ederken Ankara’da bir toplatıya katılması gereken Meclis Başkanı Salih Sel’in yerine Meclis 1. Başkan Vekili Selçuk Çirkin başkanlık etti

İl Genel Meclisi (İGM) Mart ayı toplantılarının üçüncü birleşimine Meclis 1. Başkan Vekili Selçuk Çirkin’in başkanlık etti. Meclis Başkanı Salih Sel başkentteki AK Parti İl Başkanları toplantısına katıldığı öğrenildi.
Hamidiye mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve eğitim hizmetlerinde kullanılacak olan parsellerdeki İl Özel İdaresine ait hisselerin, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığına ait hisselerle takası edilmesi konusu; İmar Bayındırlık, Eğitim Gençlik Spor ve İdari Hukuk İşleri komisyonlarında görüşülmesine karar verildi. İl Özel İdaresi 2012 mali yılı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bütçesinde, sözleşmeli personele ek ödeme ile ilgili ödenek olmadığından, ödenek aktarılması konusu komisyonlarda görüşülerek tekrar meclis gündemine gelecek. Konu ile ilgili olarak İGM üyelerinden Hakan Avtuğ ek ödemenin cari bir ödeme olduğu, sermaye gelirinden ödemenin yapılmaması gerektiği fikrini beyan etti. İscehisar ilçesi Özel İdare İş Merkezi’nde bulunan yerlerin, kiralama ve tahsis sürelerinin uzatılması talebini uygun gören komisyon raporları oy çokluğuyla kabul edildi. Hocalar ilçesi Hükümet Konağı’nda bulunan işyerlerinin, kira sözleşmeleri sona ereceğinden, kira sürelerinin uzatılmasını uygun gören komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi. İl Özel İdaresine ait, Çetinkaya mahallesi mera mevkiinde bulunan 3 numaralı parseldeki hisse-nin Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü adına tahsisi isteğini uygun gören İmar ve Bayındırlık, İdari Hukuk İşleri komisyonlarının raporları oy birliğiyle kabul edildi. Özel İdare Müdürlüğüne bağlı Çobanlar Hükümet Konağında bulunan 5 ve 13 numaralı iş yerlerinin, Çobanlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne tahisis konusunu uygun gören İdari Hukuk İşleri, İmar ve Bayındırlık komisyon raporları oy çokluğuyla kabul edildi. Mazeretleri nedeniyle toplantıya katılamayan üyeler oybirliğiyle izinli sayıldılar. Mecliste Mart ayı toplantılarının dördüncü birleşimi bugün yapılacak. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.