Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İktidar İşçimizin, Memurumuzun Kazancına Göz Dikti”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ekonominin durumu dolayısıyla hükümeti sert bir dille eleştirdi

İYİ Parti Genel Başkan

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av.Hakan Şeref Olgun, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarını sert bir dille eleştirdi. Olgun, gündem dışı söz alarak iktidarı esnaf ve sanatkârlara yönelik yüksek faiz oranları nedeniyle kınadı.

ESNAF KREDİ FAİZİ YÜZDE 100 ARTTI

Milletvekili Olgun, esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizlerinin %100’ü aşan oranlarda artırılmasına tepki gösterdi. Yandaş müteahhitlerin vergi borçlarının bir gecede silindiğini ifade eden Olgun, iktidarın ekonominin yükünü esnaf, çiftçi ve memur gibi çalışan vatandaşların sırtına yüklediğini belirtti.

Olgun, “Esnaf sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığı ile Halkbank tarafından kullandırılan esnaf kefalet kredi faizleri yüzde yüzü aşan oranlarda arttırıldı. Yandaş müteahhitlerin milyonlarca liralık vergi borcunu bir gecede silen iktidar her zaman olduğu gibi yine esnafımızın, işçimizin, memurumuzun kazancına göz dikti. Kamuda tasarruf yapmaya günlük maliyeti otuz üç milyon lira olan saraydan lüks uçak filolarından başlayamayanlar ekonominin bütün yükünü esnafın, çiftçinin, memurun kısacası emeğiyle geçinmeye çalışan tüm vatandaşlarımızın sırtına yükleyeceğini bir kere daha gösterdi” dedi.

RANT KAPISI OLDU

“Bir örnekle şehrim olan Afyonkarahisar’dan vereyim. Afyonkarahisar ilinde geçim kaynağı genel olarak tarım ve hayvancılığa dayanır” diyen Milletvekili Olgun, “İktidar yanlış politikaları ülkeyi tarım ve hayvancılıkta dışa bağırma hale getirdi. Kontrolsüz ithalat nedeniyle yerli üretim giderek azaldı. Girdi maliyetleri altında ezilen üreticiler borçlanarak üretim yapmaya çalışıyor. Tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeten ülke konumundaki Türkiye’ye dışa bağımlı bir ülke konumuna düştü. Kontrolsüz ithalat nedeniyle zarar eden yerli üreticilerin büyük bir bölümü üretimden çekildi. İthal edilen et ise üç beş kişinin rant kapısı oldu” ifadelerini kullandı.

“BU İŞLERE KARNIMIZ TOK!”

Olgun, “Artan yem, gübre, mazot fiyatları ilimizde hem bitkisel üretimi hem de hayvansal üretimi bitirme noktasına getirdi. Kesimhane sayısının çok olduğu ilimizde süt fiyatı düşük olduğundan süt sığırları kesime gönderilmekte. Ancak iktidar milletvekilleri ilimizde kapı kapı dolaşıp her gün müjdeli haberler vermektedirler. Sayın vekiller bu işlere karnımız tok. Kaybettiğiniz belediyeler nedeniyle bozulan psikolojinizi benim Afyonkarahisarlı hemşerilerimi kandırmaya devam ederek düzeltemezsiniz. Gençlerimiz iş bulamamakta, çocuklarımız okuldan aç dönmekteyken, bırakın artık vatandaşa her gün boş vaatler müjdeler vermeyi. Vatandaşın derdine nasıl derman olunur? Ona bakın” şeklinde konuştu.ile Organize Sanayi Bölgesi’ne su verilemeyecek.