Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Kocatepe Gazetesi

İlber Ortaylı “Büyük Taarruz ve Kocatepe”yi anlatacak

İlber Ortaylı "Büyük Taarruz ve Kocatepe"yi anlatacak

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli isimlerden Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Bingür Sönmez tarihin en çetin mücadelelerinden birinin yaşandığı Kocatepe’yi ve Büyük Taarruz Zaferi’ni katılımcılara anlatacak.
BÜYÜK TAARRUZ ZAFERİ’Nİ
ANLATACKALAR
Büyük Taarruz Zafer Haftası’nın 97. yılı bu yıl daha farklı bir coşku ve heyecanla kutlanacak. Kutlama etkinlikleri için aylar öncesinden yapılan çalışmalar tamamlandı. Kurtuluş Savaşı’nın sembol şehri Afyonkarahisar etkinlikler için gün sayıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Büyük Taarruz Zafer Haftası adıyla hazırlanan kutlama etkinliklerinde, Türkiye’nin yakından tanıdığı, televizyon programları ve güncel konulara ilişkin yorumları ve röportajları ile bilinen usta kalem Prof. Dr. İlber Ortaylı ve yine kendisi gibi tanınan isim Sarıkamış Harekâtının geniş kitleler tarafından anılmasını sağlayan Prof. Dr. Bingür Sönmez düzenlenecek panel ile Büyük Taarruz Zaferini anlatacak.
“Büyük Taarruz ve Kocatepe’yi Bir De Bizden dinleyin” konulu panel 25 Ağustos 2019 Pazar günü saat 13.00’te başlayacak. Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonu ev sahipliğinde yapılacak panele katılımın yoğun olması bekleniyor.
Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın Büyük Taarruz’un başladığı 26 Ağustos 1922 sabahı tüm cihanı karşısına alarak bir ulusun kaderine yön verdiği yer olan Kocatepe’nin öneminin daha fazla kitleler tarafından bilinmesini sağlamayı amaçlayan panelin gündemde sıkça yer alması öngörülüyor.
Tarihi ve güncel konulara ilişkin çok sayıda önemli esere imza atan Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın, Büyük Taarruz ve Kocatepe ile ilgili anlatacağı bilgiler ile Afyonkarahisar’ın Kurtuluş mücadelesindeki kritik öneminin bir kez daha anlaşılması bekleniyor.
Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Afyonkarahisar ziyareti kapsamında Mustafa Kemal’in Büyük Taarruz öncesinde Şuhut’ta kaldığı ve karargâh olarak kullandığı Atatürk Evi’ni ziyaret etmesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğünce hazırlanan fidanları Kocatepe eteklerinde toprakla buluşturması planlanıyor.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER