Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“İlk amaç öğrencilerin okul sevgisini artırmak olmalı”

Zümre Toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “İlk amacımız öğrencilerimizin okula olan sevgilerini arttırarak okula isteyerek ve severek gelmelerini sağlamak olmalı. Öğrencilerimizin yarınlara hazır olmaları için onları düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.” dedi

“İlk amaç öğrencilerin okul sevgisini artırmak olmalı”

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Merkez İl Sınıf/Alan Sene Başı Zümre Toplantılarına katıldı. Sünnetci’ye, Şube Müdürü Hayati Duman eşlik etti.
Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’nda gerçekleştirilen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Merkez İl Sınıf/Alan Sene Başı Zümre Toplantılarında Miraç Sünnetci, zümre başkanlarını dinleyerek, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda görüş alış verişinde bulundu. Toplantıda il düzeyinde uygulama birliğinin sağlanması, öğretim programlarında belirlenen ortak hedeflere ulaşılması, sınavlara hazırlık kursları, proje, hizmet içi eğitim, rehberlik çalışmaları, zümre ve alanlar arası işbirliği konularıyla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Miraç Sünnetci, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öğrencilerimize oyun ve etkinliklerle anlatımlar yapıp; yaparak ve yaşayarak öğrenmeyi önemseyelim. İlk amacımız öğrencilerimizin okula olan sevgilerini arttırarak okula isteyerek ve severek gelmelerini sağlamak olmalı. İlkokullarımızda okuma ve kendini ifade etme yeteneğini ön plana çıkarmalıyız. Öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini daha iyi ifade edebilmeleri için test yerine açık uçlu sorular sormalıyız. Öğrencilerimizin yarınlara hazır olmaları için onları düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bu vesileyle 11 Eylül 2023 itibariyle başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Bin 22 kullanımlık uyuşturucu ile yakalanan 2 kişiden biri tutuklandı
Sıradaki Haber Bin 22 kullanımlık uyuşturucu ile yakalanan 2 kişiden biri tutuklandı