Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İsmimiz Kullanılarak Esnafımız Dolandırılmaktadır”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyonlar Derneği (AFİMED) Başkanı ve Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) İl Temsilcisi Ömer Elçi, sahibi olduğu Afyon Haber internet sitesinin isminin taklit edilerek esnaftan para talep edildiğini belirterek “Dikkatli olun” çağrısı yaptı

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyonlar Derneği (AFİMED) Başkanı ve Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) İl Temsilcisi Ömer Elçi, sahibi olduğu Afyon Haber ismine benzer isimlerle esnafın dolandırıldığını belirtti. Elçi, “Sitemizden, defalarca uyarmamıza rağmen, piyasada Afyonhaber adını kullanarak bazı kişi ve kurumlar tarafından dolandırıcılık yapılmaktadır. Maalesef Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren esnaflarımızdan da hâlâ bunlara dolandırılanlar vardır. Afyonhaber tescilli marka ve yayıncı olarak, biz uyarmaktan bıkmadık, maalesef hala sahtekarlara dolandırılmaktan, parasını kaptırmaktan bıkmayan insanlarımız var… Son birkaç yılda, girişimde bulunmamıza rağmen, defalarca esnafı ve takipçilerimizi uyarmamıza rağmen ‘reklam ve tanıtım yapıyoruz, video haber yapıyoruz, video tanıtım yapıyoruz’ diyerek ve Afyonhaber adı kullanılarak esnafımız, tüccarımız dolandırılmaktadır” dedi.

“SORUMLULUK KABUL ETMİYORUZ”

Elçi, açıklamasına şöyle devam etti:

“Afyonhaber adı ve logosu Karakter A.Ş. adına tescilli olup, kurumsal olArak adımızı, logomuzu kullanmaya sadece Karakter Tv Radyo Reklam Tanıtım Yayıncılık A.Ş. ve Ömer Elçi yetkilidir. Bunlardan başka Afyonhaber kurumsal adını, başka şekillere evirerek çevirerek kullanmaya çalışan sahtekarlara itibar edip paranızı kaptırmayınız.

Reklam, tanıtım, video haber yaptırıyoruz diyerek, paranızı heba etmeyiniz. Afyonhaber adı kullanılarak, ya da Afyonhaber adına benzer isim ve logolar kullanılarak reklam, tanıtım, video haber vb. yaptıklarını söyleyenlere itibar etmeyiniz, kovunuz, def ediniz. Bu şekilde dolandırılmanız halinde Afyonhaber’in tescilli sahibi şirketimiz ve yayın kuruluşumuz olarak sorumluluk kabul etmiyoruz. Afyonhaber olarak, esnafımızı, tüccarımızı, iş insanlarımızı uyanık olmaya, telefonla ya da bizzat gelerek, özellikle kadın elemanlarla sizlere ulaşan, işletmenize gelen kişi ve kurumlara itibar etmemeye, onlara dolandırılmamaya davet ediyoruz, ikaz ediyoruz. Defalarca uyarmamıza rağmen, hâlâ Afyonhaber adı kullanıldı, dolandırıldık, aldatıldık şeklindeki şikayetler bizleri üzmektedir.”