DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 319521-1,31%
Afyonkarahisar
26°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İyi ekip, başarıyı getirir – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
3 Nisan 2012 16:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İyi ekip, başarıyı getirir

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Kocatepe Üniversitesi Ali Çetinkaya Kampüsü Afyon Meslek Yüksek Okulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Çoban, başarının ekip çalışmasıyla yakalanabileceğini söyledi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AKÜ Afyon Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programının Yönlendirilmiş Çalışma Dersi kapsamında düzenlenen söyleşide öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin sorularına samimi cevaplar veren Başkan Burhanettin Çoban “Bize her türlü soruyu sorabilir, her türlü eleştiriyi yapabilirsiniz” dedi.
Tek adam değil, ekip işi
Öğrenciler tarafından oldukça sıcak bir ilgiyle karşılanan Başkan Burhanettin Çoban söyleşide başarısının yollarını açıkladı. Bilgi, birikim ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Ekibinizi, plan ve programınızı iyi yaparsanız mesleğiniz ne olursa olsun başarılı olabilirsiniz. İş artık tek adam işi değil, ekip işi. Ekibinizi oluşturabilirseniz, mesleğiniz ne olursa olsun ihtiyaç duyduğunuz alanlarda oluşturduğunuz ekiple başarıya ulaşabilirsiniz.”diye konuştu.
Hayatın her alanında aktif olunmalı
Başarıyı maddi konularla izah etmenin zor olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban; “Gerek aile hayatınızda, gerek iş hayatınızda niyetiniz varsa siyasette başarının yolu ülkenin ihtiyaçlarını, insanımızın durumunu iyi tanımaktan geçiyor. Bunu politika yapmak amacıyla söylemiyorum. Bugün ülkemizi yöneten Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Bakanlar Kurulu’nda ki birçok bakanın başarısının nedenlerinden bir tanesi de hayatın her alanında aktif olmalarıdır. Ülkemizin ihtiyaçlarını insanımızın durumunu iyi tanıyorlar. İktidarları sağlayan, yerel iktidarlardır. Eğer belediyeler başarılı ise bu başarı genel seçimlere mutlaka yansır” dedi.
Önemli projelerle seçimlere girildi
Belediye hizmetlerinin sadece alt yapı, içme suyu, kanalizasyon, kaldırım, yol, park bahçe gibi teknik hizmetler olmadığını dile getiren Başkan Çoban, seçimden önce halkın karşısına vizyon projelerle çıktığını söyledi.
Başkan Çoban şöyle devam etti “Afyonkarahisar’da 2009 yılında aday gösterilince güzel bir ekip kurduk. Afyonkarahisar’ın ihtiyacı nedir, ilimize farklı neler yapılabilir halkın karşısına hangi projelerle çıkılabilir diye çok güzel bir ekip çalışması yaptık. Daha önce bu çalışma yapılmamıştı. Hiçbir seçimde, hiçbir siyasi partinin başkan adayı halkın karşısına “Benim projelerim şu, seçilirsem şunları yapacağım” diye bir vaatle çıkmadı. İlk kez biz böylesi bir hazırlık yaptık. Ne yapacağımızı söyledik, projelerimizi hazırladık, yapacağımız araziyi tespit ettik, kaynağını tek tek orta yere koyduk. Halkımıza bir hazırlığımızın olduğunu, vizyonumuzun olduğunu ispat ettik ve bunun karşılığını aldık” dedi.
Söyleşinin son bölümünde Afyonkarahisar Belediyesi’nin mahallelerde yaptığı alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra Kent Ormanı, Spor Kompleksi, Akarçay, Müze ve Bilgi Evleri gibi vizyon projelerinden de bahseden Başkan Çoban’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi. (Kocatepe)

Öğrencinin gündemi de yollar

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın Afyon Meslek Yüksek Okulu’ndaki öğrencilerle sohbeti, yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Bir buçuk saatte Başkan Çoban, Afyonkarahisar’a yapılan yatırımları anlatırken, yol konusu birkaç defa soruldu. Yol konusunda, bir öğrencinin “Afyon’un kaymağı meşhur. Yollarımız ne zaman kaymak gibi olacak” sorusu, salonu dolduran öğrencileri tebessüm ettirdi. Başkan Çoban’ı en şaşırtan soru ise, günün bazı saatlerinde şehiriçi ulaşım araçlarının sayısının artırılıp artılmayacağı ile ilgiliydi. Özellikle sabah saatlerinde toplu ulaşım araçlarının dolu geçtiğini, bu nedenle yolcu almadığını belirten öğrencilere Başkan Çoban, şehiriçi ulaşım araçlarının sayısının 400’ü aştığını, bu durumun trafikte sıkıntılara neden olduğunu söyledi.

Çiçek ve teşekkür

Söyleşinin ardından Afyon Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ahmet Yaramış, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a teşekkür plaketi, öğrenciler ise çiçek takdim etti.
Söyleşi sonunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayhan Taşman, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Söyle-şi sırasında Başkan Çoban tarafından öğren-cilere lokum ikram edildi.

Okul yemekhanesinde öğrencilerle birlikte öğle yemeğinde buluşan Başkan Çoban’a çıkışta Doğal Yapı Teknolojileri öğrencileri tarafından mermerden hazırlanan isimlik hediye edildi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.