Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadir İnanır’ın Çocuğu Var Mı?

Geçirdiği inme rahatsızlığıyla sevenlerini üzen ünlü oyuncu Kadir İnanır’ın çocuğu olup olmadığı merak ediliyor.

Geçirdiği inme rahatsızlığıyla sevenlerini

15 Nisan 1949 tarihinde, Ordu’nun Fatsa İlçesinde dünyaya gelen oyuncu ve yönetmen Kadir İnanır, bir dönem mankenlikte yapmıştır.

TÜRK SİNEMASININ ÜNLÜ ERKEK YILDIZLARINDANDIR

14 çocukla bir ailede dünyaya gelen Kadir İnanır, ailesinin son çocuğudur. İlk ve orta öğrenimini Fatsa’da tamamlayan Kadir İnanır, yatılı olarak okuduğu İstanbul Haydarpaşa Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon Bölümü’nü bitirdi. 1967 yılında Ses Dergisi’nin düzenlediği “Sinema Artisti Yarışması”‘nda finale kalan İnanır,  1968 düzenlenen Saklambaç gazetesinin “Fotoroman Artisti Yarışması”‘nda da birinci oldu. Bir süre fotoromanlarda oynadıktan sonra 1968 yılında Yedi Adım Sonra adlı filmdeki küçük bir rolle sinemaya başladı. İlk kez başrolde oynadığı 1970 tarihli, Atıf Yılmaz’ın yönettiği Kara Gözlüm filminde Türkân Şoray’la başrolleri paylaştı. Daha sonra Şoray’la çok sayıda film çevirerek Türk sinemasının erkek yıldızları arasına girdi.

İNANIR, 8 AY HABER BÜLTENİ SUNDU

1973 yılında 5. Altın Koza Film Festivali’nde başrolünü Filiz Akın’la paylaştığı Utanç adlı filmle En İyi Erkek Oyuncu seçilen Kadir İnanır, başrollerini Fatma Girik, Serpil Çakmaklı, Nur Sürer, Erdal Özyağcılar ile paylaştığı 1985 tarihli Yılanların Öcü adlı Şerif Gören filmiyle ise 1986 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Kadir İnanır, 1990’da Medcezir Manzaraları adlı film ile 3. Ankara Film Festivali’nde de En İyi Erkek Oyuncu dalında ödülünü aldı. Kadir İnanır, 1998 yılında Flash TV’de 8 ay boyunca ana haber bülteni sundu.

EN UZUN DİSİZİ MARZİYE ADLI DİZİSİDİR

Son dönem Türk sinemasında 2000 yapımı Komser Şekspir adlı Sinan Çetin filminde yer alan ünlü oyuncu, 24 yıl aradan sonra 2003 yılında Gönderilmemiş Mektuplar adlı filmde Türkân Şoray’la yeniden bir araya geldi. 2005 yılında Memduh Ün ve Tunç Başaran’ın yönettiği, Fatma Girik ile birlikte başrollerini paylaştığı, Sinema Bir Mucizedir adlı yapımda oynadı. Toplam 182 sinema filminde ve 12 televizyon dizisinde rol alan İnanır’ın en uzun soluklu dizisi Marziye adlı yapım olmuştur. İnanır, 1995-1996 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan Böyle Gitmez adlı haber programını da sundu. İnanır’ın çocuğu yoktur.

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti