Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kamil Miras’ta mezun üniversiteliler ve öğrenciler buluştu

Afyonkarahisar’ın köklü okullarından Kâmil Miras Anadolu Lisesinde, okul öğrencilerini mezunlar ile buluşturan “Üniversiteler Bizden Sorulur” etkinliğinin üçüncüsü 20 Eylül 2023 Perşembe günü okul kampüsünde yapıldı.

Kamil Miras’ta mezun üniversiteliler ve öğrenciler buluştu

Okul mezunlarının, okudukları üniversitelerin fiziki ve eğitim yapısı ve okudukları bölümler hakkında bilgi paylaşımı yapmasını hedefleyen programa katılımın yoğun oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projenin tanıtımını Okul Müdürü Mehmet Ölmez gerçekleştirdi. Programın bu seneki organizasyonunda aktif olarak çalışan okul mezunu Kemal Aksu son olarak söz alarak projeye yoğun katılımlarından dolayı eski mezunlara teşekkür ederek, bu etkinliğin gelenekselleştirilmesi için gerekli çabanın gösterileceğini sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından 12’nci sınıf öğrencileri ile Türkiye’nin dört tarafından gelen okul mezunları, okul spor salonunda her mezun için ayrı ayrı hazırlanan masalarda buluşarak üniversiteler ve bölümler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Etkinliğe katılan eski mezun öğrenciler oldukça çoşkulu ve verimli geçen etkinliğe atıfta bulunarak, okulların kurumsal kimlik kazanmasında ve gelenekleri olan bir kültür kazanmasında bu birlik ve beraberliğin önemine dikkat çektiler. Proje sorumluluları “Sait Utku, Halil Canavar, İsmail Gürkan Gürer, Aysel Arıtıg, Emine Şenol, Mehmet Gündöner ve Rehber Öğretmen Ümit Gülbahar, bu projenin mezunlarının desteği ile geleneksel hale getirileceğini ve bu tür çalışmaların dönem içinde farklı biçimlerde sürdürüleceğini belirttiler.