Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kemal Kılıçdaroğlu Şu An Milletvekili Mi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olmuştu, seçilemedi; bu süreç Genel Başkanlık yarışında Kılıçdaroğlu’nu geriye düşürdü

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Kasım 2002’de Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili oldu. 2007, 2011, 2015 ve 2018 yıllarındaki seçimlerde de partisinin milletvekili olarak görev yaptı. Bu süreçte 2010 yılından itibaren Genel Başkanlık görevini de üstlendi.

14 Mayıs 2023’te yapılan genel seçimlere Cumhurbaşkanı Adayı olarak giren Kemal Kılıçdaroğlu, bu yarışta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından ikinci oldu. 28 Mayıs 2024’te yapılan Cumhurbaşkanlığı İkinci Tur Seçimi’nde de ikinci oldu ve Cumhurbaşkanı seçilemedi. Cumhurbaşkanı Adayı olduğu için Milletvekili Seçimleri’ne giremeyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2002’den bu yana sürdürdüğü Milletvekilliği görevi de sona ermiş oldu. Kılıçdaroğlu, 2023 yılının Kasım ayında Cumhuriyet Halk Partisi Olağanüstü Kurultayı’nda Özgür Özel karşısında Genel Başkanlık yarışı kaybetti.