Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kent Konseyi olağan yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Afyonkarahisar Kent Konseyi haftalık olağan yürütme kurulu toplantısı Şemseddin Yasan başkanlığında gerçekleştirdi.

Kent Konseyi olağan yürütme kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Afyonkarahisar Kent Konseyi’nin bu haftaki toplantısına Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Abdülmecit Ulutaş, Gelir İşleri Müdürü Cengiz Şirin, Afyonkarahisar Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Halil Kocaerkek ve Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyetini Temsilen ise Gazeteci İsmail Akar katıldı.

Afyonkarahisar Kent Konseyi toplantıları şehrin genel sorunları halkın istek ve talepleri doğrultusunda belirli aralıklarla gerçekleştirilirken; toplantılara kamu kurumları, il müdürlükleri ve şehrin yetkili mercileri davet edilerek Kent Konseyi’ne vatandaşlardan gelen talepler ve istekler yetkililere direkt olarak iletiliyor.

ELDE EDİLEN BİLGİLER RAPORLANACAK

Toplantıda vatandaşlar tarafından Kent Konseyi’ne iletilmiş olan; Sicil ve yoklama işlerinde herhangi bir aksama söz konusu mu, vatandaşların evrak taleplerinde herhangi bir gecikme yaşanıyor mu, KDV – iade gibi işlemlerde süreç nasıl işliyor, mahsup talepli borçlarla ilgili olan konular, e- haciz uygulanma durumları ve süreçleri gibi konular hakkında bilgiler alındı.  bilgiler alınırken toplanan bilgiler ise bir rapor haline getiriliyor. Bu konularla ilgili olarak istek ve talepleri olan vatandaşlara ise gerekli bilgiler Kent Konseyi aracılığı ile aktarılıyor.

 

“HEMŞEHRİLERİMİZİN RAHATI VE HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Toplantıda konuşan Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Kent Konseyi olarak ayda en az iki defa toplantılar gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bu konuda Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin yayınlamış olduğu kitapçık bizlere kılavuz oluyor. Bu kitapçıkta kent konseyleri halkın istek ve önerilerini dinleyerek ilgi kurum ve kuruluşlara ileten ombudsman (aracı) görevi taşıyan bir kurum olduğu belirtiliyor. Bizlerde Afyonkarahisar Kent Konseyi olarak buradan yola çıkıyor ve hemşehrilerimizin rahatı, huzuru için istek ve önerilerini ilgi kurumlara iletiyor ve çözüm üretme noktasında da birlikte hareket etme gayretini gösteriyoruz.” diye konuştu.

Toplantıda Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan’a Başkan Yardımcısı Kemal Çekiç, Genel Sekreter Emin Çengelci, Kent Konseyi Birim Sorumlusu Hasan Azak, Yürütme Kurulu Üyelerinden Ahmet Önder, Davut Yılmaz, Zeynep Gürman, Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisinin temsilcileri de eşlik ettiler.