Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kızılören Halkının Hayali Gerçekleşti

Kızılören halkının yıllardır hayalini kurduğu Gövöz Suyu Projesi gerçekleşti. 1969 yılında vaat edilen ve uzun yıllar proje çalışması yapılan “Gövöz Suyu Projesi”, Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol’un girişimleri ile tamamlanarak, ilçe halkının hizmetine sunuldu.

Kızılören Halkının Hayali Gerçekleşti

Kızılörenlilerin 1969 yılından bugüne kadar su temini konusundaki sıkıntılara çözüm getirecek olan Gövöz Suyu Projesi’nin hayata geçirilmesi memnuniyetle karşılandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte, Kızılören halkı artık daha sağlıklı ve kesintisiz su temin edebilecek.
“KIZILÖREN HALKIMIZIN HAYALİNİ KURDUĞU PROJEMİZ HİZMETE SUNULDU”
Gövöz Suyu Projesi’nin hikâyesini paylaşan Başkan Ali Erol, “Uzun bir uğraştan sonra Gövez Suyu Projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. 1969 yılında vaat edilmiş bir suyumuzdur. Gövöz Suyu, kaynak sularının toplandığı Akdağ vadisindedir. Burada toplanan sular vadi boyunca akarak Değirmen Boğazını geçip Çiğdem Çayı boyunca akarak Kocapınar’da küçük bir gölcük oluşturmaktadır. 1969’da Kızılören köy statüsünden belde statüsüne geçtiği dönemde ilk belediye başkanlığı seçimlerinde aday olan merhum Nuri Akar bu kaynak sularının daha verimli bir şekilde kullanılmasını vaat ettiği kulaktan kulağa bugüne kadar ulaşmaktadır. O günün teknolojisi ile bu vaadin gerçekleşmesi imkânsızdı. 2014 yılında meclis üyelerimiz ile birlikte Gövöz’e kadar gittik ve bu suyu kaynağında gördük ve suyu Kızılören’imize kazandırmak için karar verdik. İlk olarak suyun tahlilini yaptırdık. Suyun kaliteli olduğunu ve içilebileceğini rapor halinde aldık ve çalışmalara başladık. Komşu köylerin suyu sahiplenmek için şikayetlerini ve her türlü bürokratik engelleri aşarak 2018 yılında suyun Kızılören Belediyesi’ne ait olduğuna dair bakanlık onayını aldım. Daha sonra işin projelendirilmesi, yatırım programlarını alınması ve ihalenin yapılıp suyun her evin musluğundan akmasıydı. Şükürler olsun bunu da beraber başardık. Sonuç itibarıyla Kızılören halkımızın hayalini kurduğu ve uzun yıllar beklediği Gövez Suyunu ilçemize kazandırmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Gövöz Suyu Projesi’nin kazandırılması destekleri olan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Mehmet Taytak Bey, DSİ bölge müdürlüğüne, belediye meclis üyelerime, belediye çalışanlarımıza ve ilçe halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Kızılören halkının hayali gerçekleşti

 

 

 

 

Kızılören halkının hayali gerçekleşti