Koronavirüs ATSO Spor Oyunlarını da etkiledi

Koronavirüs ATSO Spor Oyunlarını da etkiledi

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geleneksel hâle getirilen ve 14 yıl üst üste kesintisiz olarak gerçekleştirilen ATSO Spor Oyunları, bu yıl yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla yapılamayacak

 

Konu hakkında açıklama yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ATSO Spor Oyunları Komisyonu Başkanı Mustafa Gül, “Odamız, 2006 yılından bu yana aralıksız bir şekilde ATSO Spor Oyunları’nı düzenlemiştir. Üyelerimizin birbiri ile iletişimi kuvvetlendirmesinin yanı sıra kamuoyunda spor farkındalığı oluşturması bakımından da son derece önem verdiğimiz ATSO Spor Oyunları, Oda ve Borsa Camiası’nın en uzun soluklu spor organizasyonu olmuştur.” dedi.
“ATSO SPOR OYUNLARI’NI DÜZENLEMEMİZ, DOĞRU BİR KARAR OLMAYACAKTI”
Böyle bir ortamda Spor Oyunları’nın düzenlenmesinin doğru bir karar olmadığını belirten Gül, “Biz geçen yıl ATSO Spor Oyunları’nı başarıyla noktaladıktan sonra, 15. ATSO Spor Oyunları’nın düzenlenmesi konusunda planlama yapmıştık. Ancak dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de Mart ayından itibaren görülen yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla gelişmeleri izledik. Ülkemizde futbol müsabakaları yalnızca en üst iki ligde devam ederken, basketbol ve voleybol müsabakaları ise tamamıyla askıya alındı. Böyle bir ortamda bizim de ATSO Spor Oyunları’nı düzenlememiz, doğru bir karar olmayacaktı. Bu nedenle, bu yıl ATSO Spor Oyunları’nı düzenlememe kararı aldık. Bu pandemi sürecini en kısa sürede atlatmayı ve eskisi gibi büyük organizasyonlarda üyelerimizle bir araya gelmeyi diliyor ve umuyoruz. 2021 yılında düzenlemeyi planladığımız 15. ATSO Spor Oyunları’nda daha coşkulu, daha rekabetçi ve daha centilmen müsabakalarla spor farkındalığını en üst düzeye çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi