Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kötü Gidişe Dur Demek İçin Yerel Seçim Önemli Fırsat”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, Uydukent Semt pazarında esnaf ve vatandaşlarla biriraya geldi. Yağcı, “Kötü gidişe dur demek için yerel seçim önemli bir fırsattır.” dedi.

“Kötü Gidişe Dur Demek İçin Yerel Seçim Önemli Fırsat”

Alper Yağcı’ya ziyaretlerinde; İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra anne ve babası da hazır bulundular.

“VATANDAŞ ÇARŞI PAZARDAKİ YANGINDAN BIKMIŞ”

Pazaryeri ziyareti sonrası açıklama yapan Alper Yağcı, vatandaşın çarşı ve pazardaki yüksek enflasyondan bıktığını belirtti. Başkan Adayı Yağcı, “Pazarda konuştuğumuz vatandaşlarımız  mutfaktaki yangından, çarşı pazardaki pahalılıktan bıkmış, hatta bezmiş durumda. Her gün herşeye gelen zamlardan, etiketlerin fiyat artışları ile dur durak bilmeden değişmesine çok tepkili. Ay sonunu getirmek için kara kara düşünmekten, günü kurtarmanın derdine düşmekten, yarınlar için ve çocuklarının geleceği için kaygılanmaktan yorgun ve bezgin. Anneler, babalar çocuklarını daha iyi besleyecek gıdayı sofraya, masaya, beslenme çantasına koyamadığı, çarşıdan pazardan istediğini yeteri kadar veya hiç alamadığı için üzgün ve kederli.” ifadelerine yer verdi.

“CUMHURİYETİN 100’NCÜ ÜLKEMİZİN DURUMU BU OLMAMALIYDI”

Esnafın ayakta kalma mücadelesi verdiğini söyleyen Başkan Adayı Yağcı, “İktidara simit çay hesabı yaparak gelen hükümet ve kadroları artık bunu unutmuş ve milletin içinde olduğu koşullara yabancılaşmıştır. Ülkemizin getirildiği durum Cumhuriyetin 100’ncü yılında bu olmamalıydı. Halkımızın içine itildiği yoksulluk çukurunda verdiği mücadele, itildiği umutsuzluk ve kaygıları, yerlerde sürünen moral ve motivasyonu,  iç açıcı değildir. Buna neden olan Hükümete vatandaşlarımızın bir uyarıda bulunması, bu kötü gidişe dur demesi için yerel seçimler önemli bir fırsattır. Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst, vatandaşlarımızın da yönetimde söz sahibi olacağı, yeni bir belediyecilik anlayışı ile görev yapmaya adayız.” ifadelerini kullandı.

“Kötü Gidişe Dur Demek İçin Yerel Seçim Önemli Fırsat”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“VATANDAŞ SAYGI, İLGİ VE GÜLER YÜZ BEKLİYOR”

Alper Yağcı, sözlerine şöyle devaem etti: “Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, Afyonkarahisar’ımıza, hizmet etmektir. Artık günümüzde, vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin, bürokratik işlemlerinin, görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını, güler yüz gösterilmesini de bekliyor. Vergisini veren ve şehri sahiplenen, hemşehrilerimizin, Belediyeye telefon açtığında sorunuyla ilgilenilmesini, soru sorduğunda cevap almayı, muhatap bulmayı,  bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini arzu ediyor. Artık dijital altyapılar kurarak günümüzde bunları hızlı ve etkili bir şekilde yapmak çok kolay. Yeterki bakış açınız çözüm odaklı olsun. Biz liyakatli kadrolarımızla bunu sağlayacağız.”

“KAMUSAL HARCAMALAR VERİMLİLİKLE KULLANILACAK”

“Gönül Belediyeciliğinin, Sosyal Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz.” diyen Yağcı, şunları kaydetti: “Afyonumuzu insanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği örnek bir şehir yapmaya adayız. Kamusal harcamaları verimlilikle kullanmayı sağlayacak, sağlık, eğitim, kültür gibi faaliyetlere yönlendirecek,  istihdam sorununun çözümüne yönelik politikalar uygulayacak, muhtaç durumda bulunanları koruyacak, sosyal adaletin tesis edilmesini gerçekleştireceğiz.”

“Kötü Gidişe Dur Demek İçin Yerel Seçim Önemli Fırsat”