DOLAR 17,2254 1.46%
EURO 17,6320 0.9%
ALTIN 977,991,59
BITCOIN 3479493,98%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Kulübü içinden çıkılmaz bir pozisyonda devraldık”

“Kulübü içinden çıkılmaz bir pozisyonda devraldık”

ABONE OL
26 Şubat 2019 13:24
“Kulübü içinden çıkılmaz bir pozisyonda devraldık”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Kulübü içinden çıkılmaz bir pozisyonda devraldık”

Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden AFJET Afyonspor’un maddi sıkıntı çektiği bu günlerde Malaklar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Malak tarafından kulübe 40 bin lira bağışta bulunuldu. Bağış işlemi Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşti. Bağışa Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AFJET Afyonspor Başkanı Ali Şahin, Malaklar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Malak ve kardeşleri katıldı.
“EKONOMİK KAYNAK OLUŞTURMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE GAYRET
SARF ETMEKTEYİZ”
Ekonomik kaynak oluşturmak için çalıştıklarını belirten AFJET Afyonspor Başkanı Ali Şahin, “Olağanüstü genel kurul kararı almış ve bazı yönetici arkadaşlarımız ve başkanımız geri çekilmişlerdir. Bunun neticesinde görev bana tevdi edildi ve ben üzerime düşen vazifeyi en iyi şekilde getirmek gayesiyle yönetimi oluşturdum. Burada yönetimi oluştururken sevgili belediye başkanımız, sevgili Valimiz ve Ticaret Odası Başkanımız desteklerini bizlerden esirgemedi. Kulübü; çok net söylüyorum içinden çıkılmaz bir pozisyonda devraldık ve bir kuruş paramız yoktu. Futbol Federasyonu dahil bütün gelirleri alınmıştır. Şu anda kulübümüzde para yoktur. Ekonomik kaynak oluşturmak için var gücümüzle gayret sarf etmekteyiz. Bu gayeyle değerli İşadamımız Bedrettin Bey, kendileri büyük bir destek yapmıştır. Kendilerine minnettarız çok teşekkür ediyorum.” dedi.
“KULÜBÜN MAALESEF MADDİ
 TABLOSU HİÇ İYİ DEĞİL”
AFJET Afyonspor’un maddi tablosunun iyi bir durumda olmadığını söyleyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Biliyorsunuz AFJET Afyonspor 2013 yılında kurulmuş bir kulüp. Maşallah 5 yıl içerisinde 4 lig atlayarak şu an Spor Toto 1. Lig’de mücadele etmekte. Ancak durumu bir hayli kötü. Tabii işte kulübün aldığı bir genel kurul kararıyla da yeniden seçime gitmek zorunda kaldı. Çünkü eskiden yönetimde olan bazı arkadaşlarımızın affını talep edip kulüpten ayrıldılar. Burada sağ olsun Ali Şahin kardeşimiz yönetim ile beraber tabiri caizse elini taşın altına koydular. Öncelikle Ali Şahin kardeşimize ve yönetim kurulu ekibine ben Afyonkarahisar halkı adına teşekkür ediyorum. Önemli bir sorumluluğu kendileri aldılar. Bu görevde en güzel şeyi yapacaklardır. Ama bize bir anlattı ki kulübün maalesef maddi tablosu hiç iyi değil. Hem AFJET’ten alınacak sponsorluk bedeli tamamen alınmış, hem de TFF alınacak canlı yayın gelirleri ilk devrede peşin alınmış. Yani giderlere harcanmış. Şu an AFJET Afyonspor’un herhangi bir geliri yok gözüküyor. Buna da kulüp başkanımızın isteği üzerine bir Sayın Valimizin başkanlığında bir toplantı yaptık. Allah razı olsun değerli Valimiz Afyonumuzun her sorunun da olduğu gibi AFJET Afyonsporumuzla ilgili de genellikle Türkiye’de pek alışık olmadığımız valileri bizden pek görmekte zorlandığımızın dışında tam aksine bilakis bu konuda çok ilgileniyor elinden gelebilecek her türlü dersi maksimum sağ olsun veriyor. O toplantıda bize gerekli desteği vereceğini ifade etti. Biliyorsunuz ilk devrede bizzat kendisi bazı işadamlarımızı gezerek yardım talep etmişti ve ciddi bir anlamda da bir destek sağlamıştı.” diye konuştu.
“40’AR BİN LİRA HER ŞİRKET
 ADINA PARA ALSAK BİZİM
 HİÇBİR SIKINTIMIZ KALMAZ”
Afyonkarahisar’da bulanan 200 şirketten 40’ar 50’şer bin lira destek gelmesi halinde kulübün hiçbir sıkıntısının kalmayacağına dikkat çeken Başkan Çoban, “Şimdi tabii bu ekonomik sıkıntıyı duyunca bazı işadamlarımız harekete geçti kendiliğinden. Bunlardan ilki Malaklar Beton diye bildiğimiz Hafriyat İnşaat diye bildiğimiz firma yetkilileri bizimle temasa geçtiler. ‘Biz bu şehirde yaşıyoruz ve bu şehirdeki faaliyetlerimizden geçimimizi sağlıyoruz. Bu şehir bize para kazandırıyor dolayısı bizim de bu şehre bir katkımız olsun’ diyerek 40 bin liralık nakit bağışı inşallah sizlerin huzurunda kulüp başkanımıza teslim edecek. Ben Malaklar İnşaat Firmasına çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimize yaptığımız toplantıda ATSO Başkanı Hüsnü Bey de vardı biz dedik ki ‘Afyonlu 200 işadamımızdan 200 şirketimizden öyle her birinden öyle 300-500 bin falan istemiyoruz 40’ar bin lira, 50 bin lira her şirket adına para alsak bizim bu yılki hiçbir sıkıntımız kalmaz. Yani hem kulübümüzü Allah’ın izniyle Ali Şahin kardeşimizin de hocalarımızın da sporcularımızın da gayretiyle hem kulübümüz biz bu ligde tutarız, hem de hiç bir borcumuz kalmadan seneye daha güzel daha az masrafla daha maksimum verim edilecek bir takımı da inşallah ayarlarız. Çünkü Ali Şahin kardeşimiz ve ekibi bu işi bilen profesyonel insanlar. Kendi futbol oynamış ve bugünkü anlamda liglerdeki kaliteyi masrafları ve bir takım dönebilecek entrikaları görebilen arkadaşlarımız. Ben Malaklar İnşaat’ın başlattı Afyonkarahisar’a destek kampanyamızın hemen bu hafta içerisinde tüm iş adamlarımızı örnek alınmasını ve kulübümüze herhangi bir kendine talep etmeksizin hemen bu yardım yapmalarını canı gönülden arzu ediyorum. Tekrar tekrar Malaklar İnşaat Firması Bedrettin Bey ve kardeşlerini tebrik ediyorum.” ifadesini kullandı.
“EL BİRLİĞİMİZLE
 BU KULÜBÜMÜZÜ KÖTÜ
DURUMDAN KURTARALIM”
Yaptığı bağış sırasında konuşan Malaklar İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Bedrettin Malak, “Başkanımızın yeni görevi hayırlı uğurlu olsun. Allah muvaffak etsin inşallah. Burada hem Afyonumuzu, hem Afyonsporumuzu seven tüm arkadaşlarımıza çağrıda bulunalım. İnşallah el birliğimizle bu kulübümüzü kötü durumdan kurtaralım. En azından memleketimizin adı her yerde duyulmuş olacak. Görevinde başarılar dilerim” ifadesine yer verdi.  
“KULÜBÜMÜZ HER
FİRMA YA DA ŞİRKETLE BU SÖZLEŞMEYİ İMZALAYABİLİR”
Sponsorluk yasasını hatırlatan Başkan Çoban, “Bildiğiniz gibi Gençlik ve Spor Bakanlığımızın matbu sponsorluk sözleşmeleri var. Kulübümüzle resmi olarak bu sözleşmeyi yapanlar da bunu bir reklam gideri olarak matrahlarına işleyebiliyorlar. Şirketlerimiz işadamlarımız bu konuda düşünebilirler. Ama bunun dışında mesela Bedrettin kardeşimiz hiç öyle bir yola ihtiyaç duymadığını ifade etti ve kendiliğinden bu bağışı başlatmak arzusunda bulundu. Ama eğer istenirse Gençlik ve Spor Bakanlığımızın matbu sponsorluk sözleşmesi ile de kulübümüz her firma ya da şirketle bu sözleşmeyi pek hala imzalayabilir ve her şey resmiyet dahilinde gerçekleşebilir.” şeklinde konuştu. >> Ali Fuat GÜÇLÜER’in Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.